Sponsorlu Bağlantılar

WordPress’de yanlış açılmış yorumu taşıma

1.039 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda WordPress tabanlı alt yapıyı kullanan web sitelerinde, blog sayfalarında yanlış konu başlığı altına yazılmış yorumu taşıma konusunda siz takipçilerimize bilgi vermeye çalışacağız. Bu konu aslında benimde sık sık yaşadığım bir sorundur.

Sitenizinde yüzlerce konu, makale vardır bu konuların hemen altında yorumlar kısmında ziyaretçiler gelerek yazınızı okur ve bu konular, yazılar hakkında size sorular sorabilir veya yorum bırakabilir fakat farklı bir konu altına bırakılan yorumu ilgili konu altına taşıma wordpress admin paneli altında maalesef yoktur.

WordPress yorum taşıma PhpMyAdmin altında SQL veri tabanından olacağı için bu biraz uğraştıracaktır. Bu nedenle bizde bu konu hakkında siz takipçilerimize resimli anlatım ve video anlatım olarak yorum nasıl taşınır? Bunu sizlere anlatmaya çalışacağız.

YORUM TAŞIMA WORDPRESS

Yanlış başlık altına yazılan yorumu başka konu altına aktarmak, transfer etmek için aşağıda vereceğimiz adımları takip ederek konumuza başlayalım.

Resimli Anlatım;

Yukarıda konusunu değiştireceğimiz yorum yanlışla Retro ne demek yazısının altına açılmış biz bunu asıl konusu olan ALO182 konusunun altına taşıyacağız. Bunun için cpanel üzerinden giriş için kullanıcı adı ve şifremiz ile giriş yaparak phpMyAdmin tablolarında ilk önce gerçek konumuz olan Alo182 yazının konu ID öğrenerek taşıyacağız.

1 numaralı alanda wp_post tablosu üzerinden tüm makale yazılarımızı listeliyoruz eğer bu yazılar çoksa tarih sırasına sokmak için post_date bastığınızda sıralamasını değiştirebilirsiniz.

Ben yorumu transfer edeceğim konumu 2 numaralı alanda buldum ve 3 numaralı alanda ise bu konunun yazının ID numarasını tespit ederek buldum. 1077 ID numarası altında yorumu taşıyacağım. Şimdi yorumlar kısmına yani wp_comments tablosunu açıyorum.

wp_comments = yorumların kayıt edildiği tabloya giriyoruz ve bu yorumu tarih sıralaması, mail adresi ile tablodan buluyoruz. 2 numaralı alanda mail adresinden yapılan yorumu buldum ve 3 numaralı alanda 1073 nolu ID konuya yorumun yapılduğunı tespit ettilk biz şimdi 1073 Id adresini 1077 Id adresine değişirerek konuyu taşımış oluyoruz.

4 numaralı alanda düzenle penceresini açıyoruz. Düzenle ile yorumu farklı yere taşıyacağımız pencere açılacaktır.

Yukarıda 1073 yazan yere 1077 ıd’li konuya taşıyacağımız için bunu buradan değiştiriyoruz ve alt tarafta “kaydet” menüsü ile kayıt ederek yorumu farklı, ilgili konuya taşımış oluyoruz.

WordPress yorumu farklı konuya taşıma işlemini birde size video anlatımla nasıl yapıldığına dair bilgi vererek konumuzu pekiştirelim.

Video Anlatım;

WordPress yorumlar nasıl taşınır? Bunu video’da izlemek suretiyle konuya daha hâkim olacaksınız.

Youtube Video;

Dailymotion Video;

Yukarıda video anlatımlada izlediğiniz gibi yanlış konuya yazılan veya herhangi bir yorumu farklı yazının altına taşımak için SQL üzerinden taşıyabilir, yorumun yerini değiştirebilirsiniz. İlgili konu altında artık bu yazınızı görebilirsiniz. Bu konuyla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz yanlış yere yazmayın taşırım sonra ( :

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın