Sponsorlu Bağlantılar

WordPress yanıt geçerli bir json yanıtı değildir sorunu nasıl çözülür?

703 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda yanıt geçerli bir json yanıtı değildir sorunu çözümü hakkında sizlere bu yazımızda bilgiler vermeye çalışacağız. Genel olarak bu sorun resim upload ederken ve medya ürünü görüntülemeye çalışırken yaşanabildiği gibi, giriş sorunlarında da karşınıza çıkmaktadır.

Sizde WP alt yapısı kullanan bir siteniz, sayfanız varsa bu sorunla karşılaşma ihtimaliniz olma dahilindedir.

Bizimde bu konumuzda yaşanan yanıt geçerli bir json yanıtı değildir hatası çözümü için nasıl yapılır, neler yapılır bununla ilgili olarak sizlere destek vermeye çalışacağız.

YANIT GEÇERLİ BİR JSON YANITI DEĞİLDİR SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR

Bu sorun genel olarak wordpress kullananlar için sıklıkla yaşanan problemler arasında nedenler arasında eklentiler yapmaktadır.

Plugins yani eklenti çakışmaları başlıca nedenleridir. Diğer nedenleri arasında wordpress dosyalarını düzenleme yaparken bu dosyaları kayıt ederken BOM olarak kayıt tercihidir.

Şimdi bunlardan yola çıkarak yanıt geçerli bir json yanıtı değildir problemi nasıl çözülür bunu sizlere adımlarla anlatacağız.

  • EKLENTİ

Yanıt geçerli bir json yanıtı değildir çözümü için ilk adım eklentileri pasif ederek kontrol etmek olacaktır. Eğer siteye hiç giriş yapamıyorsanız eklentileri devre dışı bırakmak için Filezilla veya Cpanel üzerinden dosya yönetici üzerinden wp dosyalarının kurulu olduğu dosyalarda eklenti klasörünün ismini geçici olarak değiştirin.

Bunun için kök dosyaların olduğu /wp-content altıda bulunan plugins klasörünü buluyoruz ve klasörün ismini değiştirin.

Klasörün üzerine gelerek farenin sağ tuşu ile açtığınızda “rename” olarak klasörün ismini geçici olarak değiştirin.

Klasörün ismini değiştirdikten sonra tekrar wp giriş yapmayı veya resim yükleme, işlemini gerçekleştiriniz. Yani hatayı tekrar kontrol ediniz. Sorun çözümü sağlanmışsa tekrar eklenti klasörün ismini normale geri düzeltiniz. Ardından wp yönetim paneli üzerinden eklentilerinizi aktif hale getiriniz.

Bu şekilde yanıt geçerli bir json yanıtı değildir sorunu çözümünü bu şekilde düzeltilmiş olacaktır. Bunun dışında tema dosyaları, wordpress dosya düzenlemelerini yaparken +notepad ile düzenleme yaparken kayıt ederken BOM Olmadan UTF-8 Olarak Kodla kayıt türünü seçerek kontrol ediniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu şekilde yanıt geçerli bir json yanıtı değildir hatası düzenleme bu şekilde düzelecektir. Yukarıda verdiğimiz bilgiler doğrultusunda sorun nasıl çözülür? Konusunda bilgi vermeye çalıştık.

ÜCRETLİ SORU CEVAP KURULUMU

Yanıt geçerli bir json yanıtı değildir wordpress konusunda sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın