Sponsorlu Bağlantılar

WordPress giriş şifresi sıfırlama

14.286 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda wp giriş şifresi değiştirme konusunda daha önce yaşadığımız sorunlardan yola çıkarak şifre nasıl sıfırlanır bunu bu makalemizde sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Aslında bu makalemizin çıkış noktası hosting değişimi nedeniyle transfer ettiğimiz veritabanı ve dosyaları sonrasında yeniden kurduğumuz wordpress de yaşadığımız w-admin giriş sorunu nedeniyle şifreyi resetleme sırasında yaşanan;

 E-posta gönderilemedi. Olası sebep: servis sağlayıcınız mail() fonksiyonunu engellemiş olabilir.

Bu problem nedeniyle wordpress şifre değiştirme işlemini gerçekleştiremediğimiz için bizde phpmyadmin şifre değiştirme işlemini anlatmaya çalışacağız.

Eğer sizde wordpress şifremi unuttum diyorsanız ve giriş yapıyorsanız sitenize o zaman bu yazımız tam size göre olacaktır.

PHPMYADMİN SQL VERİTABANI ÜZERİNDEN ŞİFRE SIFIRLAMA

Worpdress üzerinden oluşturduğunuz tüm bilgiler, yazılar, görseller, şifre, kullanıcı adı vs diğer bilgiler SQL veritabanı üzerinde tablolar üzerinde tutulmaktadır. Bizde bundan yola çıkarak şifreyi değiştirmek üzere buradan hareket edeceğiz.

Şimdi hosting firmasının bize verdiği Cpanel erişim adresi kullanıcı adı ve parola ile Cpanel üzerine giriş yapıyoruz.

 • PhpMyAdmin

Bu adımdan birden fazla sitenize ait sql var ise hangisi değiştirmek istiyorsanız o tabloyu seçiyorsunuz.

 • SQL Veritabanında şifreler wp_users tablosunda saklanmaktadır. Fakat burada şifrelenmiş bir şekilde parola MD5 formatında şifrelenmektedir.

Wp_users tablosunu fare yardımı ile seçtiğimizde size bir dizin ekrana gelecektir.

 • ID
 • User_login
 • User_pass
 • User_nicename
 • User_mail
 • User_url
 • User_Registered
 • User_activation_key
 • User_status
 • Display_name

Burada bize lazım olacak user_pass şimdi ne yapacağız? Yukarıda örnek resimde olduğu gibi “DÜZENLE” yazan kısma gireceğiz.

Konu başında dediğimiz gibi wordpress giriş şifresi MD5 formatında şifrelenmiş olduğu için biz kendimize bir dışarıdan parola belirleyeceğiz

Sizlere vereceğimiz “http://www.md5-creator.com/ adresi üzerinden bir basit şifre olarak md5 123456 şeklinde bir şifre belirleyebilirsiniz. Bu belirlediğiniz şifre e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e olarak md5 formatında belirlenecektir. İsterseniz bu kodu buradan kopyala yapıştır şeklinde alabilirsiniz.

Tabloyu “düzenle” dedikten sonra ok işareti olan yere yapıştırın. Oluşturduğumuz şifreyi user_pass kısmına yapıştırdıktan sonra tablonun hemen altında kayıt edeceğiz.

wordpress giriş şifresi kayıt etmek için “KAYDET” olduğuna dikkat ederek “GİT” butonuna basarak şifreyi tabloya kayıt ediyoruz.

YOUTUBE VİDEO İZLEME;

Daha sonra tekrar siteadi.com/wp-login.php adresi üzerinden sitemizin kullanıcı adı ve yeniden sıfırladığımız şifremiz olan 123456 ile giriş yapıyoruz. Daha sonra bunu wordpress admin paneli üzerinden kullanıcılar kısmından şifreyi yeniden düzenleyip değiştirebilirsiniz.

Tavsiye Yazı; TL İşareti nasıl yapılır?

Bu konumuzda wordpress şifre resetleme phpmyadmin üzerinden nasıl sıfırlanır konusunda bilgilendirme vermeye çalıştık. Bu konumuzdan yardım ve destek almak için ücretli wordpress işleri konusunda düşük ücretlerle yardımcı olabiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın