Sponsorlu Bağlantılar

Program kurulum yolu nasıl değişir?

739 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda bilgisayara program kurulumunda kurulum yolu nasıl değişir? Bunu makalemizde sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bilgisayarda kullanmak, ihtiyaç amaçlı kurduğumuz programlarda kurulum yeri işletim sisteminin olduğu disk bölümü varsayılan olarak gelmektedir. Buda genel olarak C: bölümüdür eğer aksi bir işletim sistemi kurulu alan olarak seçilmediyse D: veya E: gibi alanlarda tercih edilebilir veya yanlış kurulum olarak da seçilmiş olabilir.

VARSAYILAN PROGRAM KURULUM DİZİNİ DEĞİŞTİRMEK

Bizde C: bölümü olarak konu anlatımını devam ettireceğiz. Bu yazımızda program kurulum yerini değiştirmek yazımızda exe dosyası açtığımızda setup dosyasında program kurulumunu yapılacak yeri değiştireceğimiz yeri el ile ( manuel ) seçme hakkımız yoksa biz bunu kayıt defteri düzenleyicisi ( regedit ) üzerinden değiştirebiliriz.

PROGRAMIN KURULUM YERİNİ DEĞİŞTİRME

Bilgisayara kuracağımız programı nereye yükleyeceğimizi belirlemek, kurmak için aşağıda yöntemlerle bunu belirleyebiliriz.

32 BİT

  • Windows + R tuşlarına birlikte basın
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Çalıştır penceresine “exe” komutunu yazın enter tuşuna basınız.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion adımlarını takip ediyoruz.

CurrentVersion üzerinde iken sağ panelde ProgramFileDir anahtarı üzerine geliyoruz ve değiştir diyoruz ve harici küçük bir pencere daha açılacaktır.  C:\Program Files kısmını kurulum yerini bu alandan değiştiriyoruz.

64 BİT

Eğer işletim sistemi için yine aynı yöntemlerle CurrentVersiyon dosyasına erişiyoruz bu sefer değiştireceğimiz dosya ismi ProgramFilesPath ve ProgramW6432Dir dosya yolunu buradan atamak suretiyle değiştirebilirsiniz.

YOUTUBE VİDEO ANLATIM;

DAİLYMOTİON VİDEO;

Bu konumuzda program kurulumu farklı yere atama konusunda bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bununla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın