Sponsorlu Bağlantılar

WordPress de yüklü gelen eklentiler

70 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda yeni wordpress kurulumu yaptığınızda kurulu gelen eklentiler diğer adıyla varsayılan eklentiler konusunda ne işe yarar bilgi vermeye çalışacağız.

Kullanım kolaylığı ve sistemden fazla fonksiyona sahip olması için wordpress eklentiler kullanılmaktadır. Sizde bir wordpress sitesi kurmak istediğiniz de kurulduktan sonra varsayılan olarak aşağıda vereceğimiz eklentiler kurulu olarak gelmektedir.

WORDPRESS PAKETİNDE YÜKLÜ GELEN EKLENTİLER

Kurulu olarak iki eklenti gelmektedir. Bu eklentiler akismet ve hello dolly eklentisi olarak iki eklenti kurulu gelmektedir.

AKİSMET

Akismet eklentisi milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan son derece kullanışlı ve faydalı olan eklentide spam yorumlardan korunmak ve zararlı geri izlenimlerden korunmak için kullanılan eklentidir.

Bu eklentiyi kullanmak için API anahtarına ihtiyaç duyulacaktır. Daha önceden api anahtarı nasıl alınır bu sizlere diğer konularımızda anlatmıştık.

Akismet eklentisi indirmek için “https://tr.wordpress.org/plugins/akismet/ adresi üzerinden indirerek siteye kurabilirsiniz. Konumuzun sonunda eklenti nasıl kurulur bunu video olarak izleyebilirsiniz.

HELLO DOLLY

Diğer bir kurulu gelen eklentiler arasında hello dolly eklentisidir. Bu eklenti ne işe yarar, neden wordpress üzerinde kurulu gelmektedir.

Çoğu kişi bu eklentinin ne işe yaradığını bilmezler aynen bende bu konuyu yazana kadar hiç gerek görmeden eklentiyi kaldırdım. Bu hello dolly nedir? Louis Armstrong tarafından söylenmiş bir şarkı desek! Bu eklenti aktif ettiğinizde yönetim panelinin sağ üst köşesinde sözler göreceksiniz.

WORDPRESS EKLENTİ NASIL KURULUR?

 

Bu nedenle bu eklentiyi pas geçebiliriz veya eklentiyi kaldırabilir veya etkisizleştirebiliriz. Yukarıda sizlere iki eklenti hakkında kısa bilgi verdik bu eklentiler default olarak yüklü gelmektedir.

Woprdpress de ilerleyen konularda olmazsa olmaz eklentiler hakkında konularımız gelecektir bu nedenle ücretsiz e-posta aboneliği olarak bizi takip edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın