Sponsorlu Bağlantılar

WordPress eklenti editörü nedir // ne işe yarar

102 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda wordpress derslerinden biri olan eklenti editörü hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Şimdiye kadar wordpress kurulumu, wordpress eklenti kurulumu derken şimdide kurduğumuz wordpress üzerinde bazı özelliklerin kullanımı hakkında bilgi vereceğiz.

WORDPRESS EKLENTİ EDİTÖRÜ NE İŞE YARAR?

Bu özellik eklenti php dosyalarını düzenlemenizi, eklenti Türkleştirme işleminizi gerçekleştirmenizi sağlayan wordpress özelliğidir.

Bu editöre ulaşmak için Eklentiler > Düzenleyici yazan yere girerek seçeceğiniz eklentinin php dosyalarını düzenleyebilirsiniz.

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi de eklentiler > düzenleyiciler kısmına girin ve düzenlemek istediğini eklentiyi seçin: kısmında yüklü eklentilerden editleme yapacağınız eklentiyi seçiniz.

Seçtiğiniz eklentiyi panelden seçiyoruz böylece bu eklentiye ait dosyaları ayrıca seçerek düzenleme yapacaksınız.

WP EKLENTİ DÜZENLEYİCİ NEDİR?

Düzenleme yaptığınız eklentiyi mutlaka güncelleme yapmayı unutmayın. Bu eklentileri düzenlerken yanlış yapacağınız bir hata sitenizin çalışamaz, hatalı bir hale getirebilir. Bu nedenle mutlaka değiştirmek istediğiniz dosyanın bir yedeğini kopyalayın ve bilgisayarda saklayın.

WordPress eklenti düzenleyici üzerinden dosyaları düzenleyebileceğiniz gibi FileZilla programı veya Cpanel üzerinden dosyaları da ayrıca düzenleyebilirsiniz. Kısaca bu konumuzda wordpress eklenti düzenleyicisi ne işe yarar konusunda bilgi vermeye çalıştık.

ÜCRETLİ WORDPRESS KURULUMU

Sizde sahip olduğunuz eklentileri düzenlemek, kişileştirmek için eklenti düzenleyici üzerinden php dosyalarını oynayabilirsiniz. Unutmamak gerek değiştirmeden önce dosyaların yedeğini almayın unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın