Sponsorlu Bağlantılar

Netflix Alt Yazıyı Kalıcı Kapatma

214 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Netflix alt yazı nasıl kapatılır konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Bilindiği gibi çoklu dil desteği olan Netflix de Türkçe dublajı olmayan filmlerde alt yazıyı devreye sokarak filmin anlaşılır olmasını sağlayabilirsiniz.

Fakat söyle bir sorunda oluşabilmekte eğer alt yazıyı kapatmasanız Türkçe dublajlı filimler de bile bu alt yazı devam etmektedir. Bizimde bu konumuzda yeni başlayan kullanıcılar için Netflix alt yazı kapatma işleminin nasıl yapılır, nasıl yapılmış bunu bu makalemizde sizlerle paylaşacağız.

NETFLİX ALT YAZI KAPATMA

Alt yazıyı kapatmak için yapılacak işlemler oldukça basittir. İlk önce izlediğiniz dizi veya filmlerde video oynatarak izlemeye açabilirsiniz.

Bu videonun altında aşağıda resimde görüldüğü birkaç ayarı bir arada göreceksiniz. Buradan yapılacak adımlar;

Yukarıda adımda 1 Numaralı alana bastığınızda size seslendirme ve alt yazı ayarlarının olduğu bir pencere açılacaktır. Daha sonra 2 numaralı alanda ise Alt yazı alanı tamamen kapatabilirsiniz.

Böylece alt yazıyı tamamen devre dışı bırakmış olacaksınız. Alt yazıyı tamamen kapattınız fakat Netflix alt yazı kapanmıyor sorun yaşıyorsunuz?

O zaman bu sorun Netflix tarafından kaynaklı bir hata olabilmektedir. Mobil telefon, tablet Android veya İOS işletim sistemli cihazlarda bu sorunu yaşıyorsanız o zaman uygulamada bir güncelleme olup olmadığını kontrol ediniz.

Cihazda uygulama güncellemesini yapınız ve tekrar kontrol ediniz. Böylece Netflix alt yazı kapatma işlemini başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız.

TAVSİYE YAZI; Netflix yardım ve destek hattı

Yukarıda link adresimizden Netflix ile ilgili yaşanan sorunları bizimle paylaşarak sizlere ücretsiz olarak yardım etmeye çalışacağız.

Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın