Sponsorlu Bağlantılar

WordPress Akismet Eklentisi İle Spam Yorumları Kapatın.!

3.927 views
Sponsorlu Bağlantılar

WordPress kullananlar için güzel Bir eklenti’den bahsetmek istiyorum. Zamanında Benimde Başıma gelen biraz araştırma ile sorunun çözümünü bularak sizinle paylaşım yapmak istedim. Bu eklentiyi kurdukdan sonra spam yorumları engeledim aradan yıl atlayınca bir baktımki spam yorumlar tekrar düşmeye başladı ,Genelde Çin gibi ülkelerden gelen bu spam yorumlarda futbol oyunları yada bir başka site ile ilgili reklam yorumları geliyor. Bu spam yorumlardan bıkanlar için işte tam işinize yarıyacak WordPress Akismet Eklentisi  bu eklentiler ile spam yorumlarım önüne geçmiş olacaksınız.

Daha önceleri Akismet bir eklenti olarak gelmekte idi daha sonra Akismet Entegrelo olarak Gelmeye Başladı . Peki Bu Eklenti Nasıl Aktif Hale Getireceğiz.

Eklentiler Bölümüne Giriyoruz > Yüklü Eklentiler Kısmında Akismet Eklentisi Buluyoruz

Resimde Görüldüğü Ektinleştiriyoruz Bu Eklentiyi Etkileştirdikden sonra Jetpack Kısmında Akismet Görünecektir.

 

Şimdi Buradaki Akismet Yazan Kısma Giriyoruz.

Bu Bölümde API Key yazan Yere şimdi Ücretsiz API key anaktarı alacağız bu Numaraladan oluşmaktadır. Her Sene değişmektedir. Bu numarayı buraya yapıştırıp Save Changes ile kayıt edip kullanmaya başlayacağız.

Apı Key anaktarını Almak için Akismet “https://akismet.com/plans/” sitesine Gidiyoruz. Bu siteye WordPress üyeliğimiz ile giriş yapıyoruz.

 

Girişi yaptıkdan sonra Site adınız çıkacak ve sizden yetkilendirme istenecektir.

 

Burada Authorize Butonu ile devam ediyoruz. Akismet Girişini Yaptık dan sonra Ücretsiz Apı key Anahtarı almaya geldi.

 

Personal Yazan Kısma giriş yapıyoruz Daha sonra aşağıdaki resimdeki gibi görüntü gelecektir.

 

Resimde Görüldüğü gibi $36 yazan kısmı sola çevirerek 0 ( sıfır ) yapıyoruz.

Resimde görüldüğü gibi Sıfıra çektik daha First name ve Last Name kısmındaki boşlukları dolduruyoruz. Sonra size Apı Key numarası Verecektir.

 

Resimde Görüldüğü gibi Akismet apı numarası WordPress deki Akismet ( Konu başında ) anlatıldı buraya yapıştırıyoruz. Bu kadar kolay artık spam yorumsuz günler sizi bekliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

WordPress Akismet Eklentisi İle Spam Yorumları Kapatın.! (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın