Sponsorlu Bağlantılar

WORD YİNELENEN KELİMELERİ BULMA

2.083 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Microsoft Office Word’de yinelenmiş kelimeler, yinelenmiş değerleri kaldırma konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Daha önceki konularımızda Excel’de yinelenmiş değerleri bulma ve yinelenmiş değerleri kaldırma konusunda bilgi vermiştik. Ayrıntılı yazı detayımızı alttaki link yardımı ile ulaşabilirsiniz.

EXCEL YİNELENMİŞ DEĞERLER

Bu konumuzda Word’de aynı kelimeler, kopya kelimeler veya asıl adıyla yinelenmiş kelimeler nasıl silinir bunu yeni başlayan kullanıcılar için vermeye çalışacağız.

Bunun aşağıda adım adım Word yinelenmiş değerleri bulma konusunda bilgi vererek destek olmaya çalışacağız.

WORD YİNELENEN KELİMELERİ BULMA

İlk önce yinelenen değerleri bulmak için Word Ribbon Şeridi açıyoruz ve GİRİŞ sekmesine giriyoruz. Burada sağ üst köşede BUL menüsü göreceksiniz. GELİŞMİŞ BUL penceresini açıyoruz. Yada CTRL + F tuşuna bastığımızda arama penceresi üzerinden de bu menüye ulaşabilirsiniz.

Bu pencerede “Yalnızca tam sözcükleri bul” menüsü işaretliyoruz, ardından “Aranan” kısmına bulmak istediğimiz kelimeyi yazıyoruz ve enter tuşuna bastığımızda aynı kopya içerikleri tespit ediyoruz.

TAVSİYE VİDEO;

Yinelenen değerleri bulduğunuzda bu değerleri el ile temizlemek gerekecektir. Böylece Word’de tekrarlanan değerleri bulup el ile silmek gerekecektir.

Bu işlem aslında Bul Değiştir ile de yapılabilmektedir. Bu konumuzda Word’de yinelenen değerleri tespit etme ve silme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın