Sponsorlu Bağlantılar

Excel Şeridi ( Ribbon ) gizleme / görünür hale getirme

1.615 views
Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceki konularımız’da Excel Şeridi veya diğer bir adıyla Ribbon Şeridi nedir? konusunu incelemiştik, Excel’de kısayolların olduğu bu alanda tablo oluştururken veya formül oluştururken, çalışırken Rinbon şeridinden faydalanırız. Çalışma Sayfasında ribbon araç menüsü gizleme imkanı sunulmaktadır. Eğer sizde bu ribbon şeridini gizlemek, saklama gereğini duyuyorsanız bunun nasıl yapılacağı hakkında sizlere aşağıdaki vereceğimiz ipuçlarını yaparak sizde ribbon şeridi gizleme işlevini gerçekleşe bilirsiniz.

Microsoft Office Excel Şeridi Nasıl Gizlenir?

 

Ribbon Şeridi Saklama ;

Excel Şeridini , çalışma sayfasında kullanmadan çalışmayı düşünüyorsanız bu şeridi veya kısayol araçlar menüsü nasıl gizlenir? Sağ üst köşede küçük ok işareti görünecektir. Bu işaret ile şeridi gizleme, şeridi göster işlemi kısayol ile yapabiliriz.

Excel Şeridi Nasıl Gösterilir?

Microsoft Office Excel Şeridi otomatik gizle, Sekmeleri Göster ve Sekmeleri ve Komutları Göster tüm faaliyetleri bu alandan gizlemesi ve gösterilmesini bu adım üzerinden gerçekleşir. Bu adımlar ile bundan sonra çalışma sayfasında geniş bir alanda işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket;

excel şeridi göster, excel şeridi gösterme, ribbon şeridi nasıl gizlenir, ribbon şeridi nasıl saklanır, ribbon şeridi nasıl gösterilir, ribbon şeridi gizle , excel şeridi nasıl saklanır, excel şeridi saklama, excel şeridi gösterme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın