Sponsorlu Bağlantılar

Word dil çeviri özelliğini kullanma

665 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda dil çeviri özelliği word’de nasıl kullanılır bunu sizlere bu makalemizde anlatmaya çalışacağız.

Herhangi bir yabancı website girdiğinizde Google Chrome Dil Çeviri özelliği devreye girerek siteyi tercüme etmektedir. Bunu aynen Microsoft Office Word de kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bunun için ne, nasıl yapılır hemen anlatmaya geçeceğiz.

WORD ÇEVİR ÖZELLİĞİNİ KULLANMA

Word de yazılı bir yabancı metin belgesini veya dışarıdan kopyala, yapıştır ile yapıştırarak kullandığınız metinleri çevirmek için;

Bunun için size üç farklı bir çeviri özelliği sunmaktadır. Seçili Metni Çevirme, Belgeyi Çevirme, Mini Çeviri Aracı olarak kullanabilirsiniz.

Ribbon Barı üzerinde “gözden geçir” sekmesi altında “çevir” özelliği üzerinden yukarıda verdiğimiz özellikleri açabilirsiniz.

Bu alanda belge içinde herhangi bir alanda yabancı dil ile yazılı olan kısmı işaretlemek suretiyle Seçili Metni Çevir yapabileceğiniz gibi Belgenin tümüm istenilen dilden dile çevirisini, tercümesini yapabilirsiniz.

Bunun dışında çeviriyi yapmak için seçtiğiniz kelimenin üzerine gelerek farenin sağ tuşu yardımı ile de “çeviri” özelliğini kullanabilirsiniz.

Yukarıda Çeviri özelliğini kullanmak için farklı bir yöntem olarak kullanabilirsiniz. Word de çeviri yapmak için metin, kelime, paragraf ve tüm belgenin tamamını çevirmek için kullanabilirsiniz. İstenilen Dilde tüm çevirileri yapabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda word de çeviri özelliği nasıl kullanılır bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından sorunlarınızı bize iletebilirsiniz.

Diğer tüm konular da sorular için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bizlere kategoriler altında sorunlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın