Sponsorlu Bağlantılar

Word de yatık { açılı } metin nasıl yazılır

315 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda word de açılı yazı veya diğer anlamında yatık yazılar nasıl yazılır bunu sizlere anlatmaya çalışacağız.

Sizde sunumlar, ders notu hazırlarken yazılarınızı biraz daha şekilli, süslü yazılar eklemek istediğinizde Microsoft Office Word nimetlerinden yararlanabilirsiniz. Bunun için eğik yazılar, yan yazılar veya kısaca ters açılı yazılar yazılabilmektedir. Bizde bu konumuzda word de eğik yazı yazma konusunda aşağıda vereceğimiz örneklerle sizlere anlatacağız.

WORD DE YATIK YAZI YAZMA

Eğik, yazı yazmak için Ekle > Metin kutusu seçeneği ile bir kalıp biçimi belirliyoruz. Bu kalıp sizin yazı biçiminize uygun olabilir yani belirlediğiniz görsel doğrultusunda yazı yazabilirsiniz.

Metin kutusu seçtiğimizde karşınıza seçeneğiniz onlarca kalıp şekli gelecektir. Buradan belirlediğiniz kutuyu seçiniz.

Yukarıda seçeneğiniz metin kutusuna seçiyoruz ve yazımızı yazıyoruz. Buradan seçtiğimiz kutuya yazımızı yazıyoruz. Daha sonra bunu istenilen açıda çevirmek istediğinizde aşağıda gibi işaretten tutarak çeviriyoruz.

Yukarıda alanda tutmaçdan tutarak yazı istenilen açıda ters çevirebilirsiniz. Bu sade yazıyı ters çevirme metin kutusu için geçerlidir. Bu konumuzda word de açılı yazı yazma konusunda nasıl yapılmış, nasıl yazılır, konusunda sizlere bilgi vermeye çalıştık.

Tavsiye Yazı; instagram da şekilli yazı nasıl yazılır

Konumuzla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca diğer konularımızı takip etmek için ücretsiz e-posta abonesini olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın