Sponsorlu Bağlantılar

Chrome translate çeviri açma ve kapatma

433 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Google Chrome aktif olarak yüklü bir şekilde gelen Google Translate çeviriciyi kapatma veya açma konusunda sizlere bu yazımızda bilgiler aktarmaya çalışacağız.

Herhangi bir yabancı siteye girdiğinizde otomatik olarak Türkçeye çevirebileceğiniz bu özellik Google üzerinde varsayılan olarak gelmektedir. Bu özellik daha önceleri eklenti olarak kuruluyor sonradan yüklü olarak kullanılan bu Google Translate özelliğini isteğe göre kapatabilir veya tekrar geri açabiliriz.

Bizde bu konumuzda Google Translate çevirici aktif etmek ve devre dışı bırakmak için hangi yöntem kullanılıyor bu yazımızda sizlere bunu anlatacağız.

CHROME GOOGLE TRANSLATE KAPATMA

Karşınıza sık sık gelen çevirici fazla can sıkıcı bulabilirsiniz. Sıkıcı bulduğunuz ve karşınıza sayfayı çevirmek için çıkan bu özelliği kapatmak için;

Bu sayfa çevrilsin mi? kapatmak için aşağıda adımları takip ederek hemen devre dışı bırakalım.

  • Ayarlar
  • Diller
  • Bu ayara kolaylıkla ulaşmak için “chrome://settings/ adresini tarayıcınıza yapıştırarak da gidebilirsiniz.

Diller > “okuduğum dilde olmayan sayfaları çevirmeyi öner” bu ayarı kapatmak suretiyle otomatik çeviriciyi devre dışı bırakabiliriz.

Böylece Chrome translate kapatma veya açma işlemini bu şekilde otomatik öneriye kapatabiliriz. Tercihe göre tekrar açabilirsiniz. Bu konumuzda çeviriciyi açma, çeviriciyi kapatma konusunda sizlere destek vermeye çalıştık.

TAVSİYE VİDEO;

Konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bizimle paylaşabilir, tüm sorularınızı soru-cevap sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz. Diğer konularımızı takip etmek için ücretsiz e-posta aboneliğini kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın