Sponsorlu Bağlantılar

Windows { Win } Tuşu Klavyede nerede // hangi tuştur

1.530 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Windows Tuşu klavyede nerede bulunur, hangi tuş Win tuşudur. Bunu yeni başlayan meraklı kullanıcılar için bu makalemizde sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Daha önceki konularımızda sürekli bahsettiğimiz Win Tuşu ile birlikte kullanılacak tuşlar hakkında bilgiler vermiştik. Fakat yeni bilgisayar kullanıcılar merak etmektedir. Bu Windows tuşu nedir, hangisidir diyerek?

Şimdi ilk olarak Windows Tuşu nedir, ne işe yarar bununla ilgili olarak bilgi verdikten sonra Klavyede Windows Tuşu nerede bununla ilgili bilgimizi paylaşacağız.

WİNDOWS TUŞUNUN GÖREVİ NEDİR?

Super Key olarak kullanılan bu tuş IBM klavyelerde ilk olarak kullanılmaya başlanmıştır. Microsoft simgesinin olduğu bu tuş klavyenin alt kısmında CTRL ve ALT tuşlarının ortasında yer almaktadır.

Bu tuşa bastığınızda başlat menüsü açılmaktadır. Fakat bununla birlikte kullanılan tuşlar ile birlikte farklı menüleri, ayarları hızlı bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır.

windows tuşu

Buna en iyi olarak benimde sıklıkla kullandığım tuş kombinasyonu olarak Windows Tuşu + R harfine bastığınızda “çalıştır penceresi” açılması gibidir.

Windows Tuşu + L harfine bastığınızda oturum kapanmaktadır. Bununla ilgili olarak ayrıntılı Windows Tuşu görevleri için https://ademocut.com/windows-logo-tusu-gorevi-nedir/ link adresimiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Şimdi bu Microsoft Logolu Tuş klavyede nerede bulunmaktadır. Bununla ilgili olarak hemen resimli olarak ifade edeceğiz.

KLAVYEDE WİNDOWS TUŞU NEREDEDİR?

Klavyede bu tuş nerede bulunur? Konu içinde bahsetmiştik, Klavyenin sol alt tarafında CTRL ve ALT tuşunun tam ortasında bulunmaktadır. Yukarıda örnek resimde gördüğünüz tuş Win Tuşu olarak klavyede yerini almıştır.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda windows tuşu klavyede nerede konusunda siz takipçilerimize ve meraklı araştırma yapan kullanıcılara destek vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın