Sponsorlu Bağlantılar

WordPress php yükseltme nasıl yapılır?

110 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda php sürüm yükseltme konusunda işlemin nasıl yapılacağına dair bilgiler vereceğiz. Bu wordpress kullananlar için “PHP Güncellemesi Gerekli – WordPress, sitenizin güvenli olmayan bir PHP sürümü üzerinde çalıştığını tespit etti olarak son zamanlarda karşınıza çıkmaktadır. Bunun için sürümünün yükseltilmesi gerekmektedir.

Kodlama dili olan php de bulunduğu sürücüde otomatik olarak ayarlı bir şekilde gelmektedir. Sitenizi güncel tutmanız gerektiğini herkes bilmektedir. Bunlardan biri de php güncellemesidir.

Web sitenizin daha hızlı ve güvenli çalışabilmesi için php sürümünün mutlaka güncellenmesi gerekmektedir. Bizde bu konumuzda wp php sürünü nasıl güncellenir bu yazımızda sizlere bu konuda bilgi vereceğiz.

Sürümün güncellemesi öncesinde sitenizin bir yedeğini almayı unutmayın. Bundan sonra php güncelleme işleminin nasıl yapılacağına dair hemen paylaşıma geçeceğiz.

PHP SÜRÜM GÜNCELLEMESİ WORDPRESS

Bunun WHM Cpanel üzerinden bu işlemi yapacağız bunun için cpanel.siteadi.com adresini kullanarak Cpanele giriniz. Cpanel > Yazılım > MultiPHP Yönetici alanına giriyoruz.

Php sürümü yazan kısımda ilgili php sürümünü seçerek uygula dediğiniz de php sürümünü bu şekilde yükseltebiliyoruz. Böylece WordPress php sürüm güncellemesini gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Bunun dışında php sürümü güncellemesi sonrasında hatalar oluşabilmektedir. Siteniz açılmıyor olabilir eklenti veya temanız php sürümünü desteklemediğini söyleyebiliriz.

Cpanel üzerinden dosya yönetici üzerinden eklenti klasörünüz ( plugins ) klasörünün ismini değiştirdiğiniz de tekrar kontrol ediniz. Sonrasında sitenizin admin paneline girerek bu eklentileri güncellemeye çalışınız.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda Wp php güncellemesi nasıl yapılır konusunda sizlere destek vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın