Sponsorlu Bağlantılar

Windows : Sürücü Hazır Değil Hatası ve Çözümleri

3.600 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızda sık rastlanan hatalardan biride Windows : sürücü hazır değil hatası bu hata genelde bilgisayarımızı kapatırken yaşadığımız sorunlardan biridir. Windows : Sürücü Hazır Değil Sorunu Neden yaşanır bununla ilgili kısa bir bilgi verdikten sonra kesin çözüme ulaşalım.

Windows Sürücü Hazır Değil Hatası

Bilgisayarınızın donanım parçalarından olan disket sürücüsünden veya optik sürücülerden  genelde kaynaklı olan bu hatayı bios ayarından iptal etmek gerekecektir. Bunun için aşağıdaki çözüm yolu deneyelim.

* Optik sürücünüzde herhangi bir arıza olup olmadığını tespit ediniz , bir arıza var ise sürücü bilgisayarı meşgul edecektir ve size bu tür hatalar verecektir.

* Bilgisayarınızın Bios Arayüzüne girerek disket sürücüsünü iptal ediniz.

* Bios Ayarlarına girmeden  Win + R çalıştır penceresine devmgmt.msc komutunu  yazınız ve Disket sürücüsü üzerine geliniz sağ tık yaparak aygıtı devre dışı bıraka bilirsiniz.

* Bilgisayarınızın Win + R çalıştır penceresi cmd komutunu yazınız ve sfc /scannow komutu ile bilgisayarınızı taratın.

* Cd / Dvd Optik Sürücüsünden bir hata var ise Kasa içindeki bağlantı Data kablolarını kontrol ediniz yerlerine oturmuş olduğunuzdan emin olunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın