Sponsorlu Bağlantılar

Ses Kartı { Sound Card } Montajı Nasıl Yapılır?

2.210 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın Ana kartı üzerinde Onborad olarak gelen ses kartı yetmeye bilir , arıza yapmıştır veya Müzik tutkunu olduğunuz için sisteminize yeni bir ses kartı almak isteye bilirsiniz.  Yeni Aldığınız Sound Card olarak’da bilinen ses kartını peki nasıl değiştireceğiz veya yenisi montaj ile bağlayacağız ?

Aslın Ses kartı değiştirmek oldukça basit ilk önce Ses kartının genel şemasını bir bakalım ve bunun üzerinden örnek vererek montajının nasıl yapıldığına bakalım.

Ses Kartı Montajı - Sound card Nasıl Değişir

 

Yukarıda Numarası Yerler işaretlenmiştir. Şimdi 1 Numaralı olan slot bu slotlar Ana kart üzerinde yuvaları vardır bu yuvalar pcı , pcı express , agp gibi slot yuvaları vardır. Bunlar genelde ekran kartı için anılır şimdi 1 numaralı slot veri akışını bunun üzerinden taşıdığı için anakart üzerinde express slot veya pc x1 yuvasına takabilirsiniz , İlk önce Kasayı açıyoruz Kasa Arkasında yukarıda 3 numaralı Bağlantı yerini görüyorsunuz.

3 Numarası Bağlantı aparatını Kasa üzerinde görünen yere takacağız . ama ilk önce 1 numaralı resimdeki slotu Anakart üzerine geçiriyoruz ve 3 Numaralı bağlantı aparatını kasa üstündeki yere tutturacağız.

ses kartı montajı

 

İlk resimde olduğu gibi , 1 numaralı Anakart üzerindeki  slot yerine takıyoruz diğer bağlantı yerimiz olan 3 numaralı bağlantı yerimizi’de Kasaya oynamasın diyerek vida ile sabitliyoruz. Şimdi Buraya yaptığımız ses kartını fiziksel olarak kasaya bağlandık .

Bundan sonraki adım Ses Kartı’nın kutusu içerisindeki Ses kartının Driver yani sürücüsünü Bilgisayarımıza tanıtmakta Cd Bilgisayarımızın optik sürücüsüne takarak yönergeleri takip edebilirsiniz.  Son adım ise ilk resimde 2 numaralı jak yerlerine hoparlör ve Mikrofon takarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tags & Etiket ;

ses kartı hangi slota takılır , ses kartı nasıl bağlanır , ses kartı montajı , sound card değişimi , Ses Kartı Montajı , ses kartı değişimi

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın