Sponsorlu Bağlantılar

Windows şu dosyayı açamıyor Nasıl Çözülür?

1.524 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınıza İnternet üzerinden bir oyun veya dosya indirirken karşılaşılan hataların biride “Windows şu dosyayı açamıyor hatası” hatasıdır. Bu sorunu nasıl çözeceğimizden önce indirdiğimiz dosya uzantıları ile ilgili bir kaynak olarak ilk önce düşünmeliyiz.

İndirilen dosya formatını bilgisayarımız destekliyor mu? yani bir iso dosyasını bilgisayara indirdiğiniz de bu programı bilgisayarda açmak için iso programların olması gerekmektedir direk olarak bu .iso uzantılı dosyaları açamazsınız.

Windows şu dosyayı açamıyor sorunu

Windows’un bu dosyayı açabilmesi için , hangi program tarafından oluşturulduğunu bilmek gerekiyor. Programı saptamak için Windows otomatik olarak devreye girebilir ya da bilgisayarınızdaki programların listesinden kendiniz

Aynı şekilde bilgisayarda oynatacağınız video uzantıları veya müzik uzantıları olarak da geçerlidir. Müzik veya video oynatmak için müzik çalar ve codec programlarına ihtiyaç duyarsınız. Bu örneklemede sizin bilgisayar indireceğiniz dosya uzantıları ile ilgili olduğunu belirterek bunu göz önünde bulundurun.

İnternet’den indirdiğiniz dosyalar genel olarak Rar veya Winzip uzantılı dosyalardır. Eğer rar dosyalarını açmak için bilgisayarınızda WinRar Programı yok ise bunu bilgisayara indirip yüklemeniz gerekiyor.

Windows şu dosyayı açamıyor” sorunu genel olarak çözüm yolu bu şekildedir. Yani indirdiğiniz dosya uzantılarını kontrol ediniz eğer bilgisayarda bu dosya uzantılarını açacak program yok ise hangi program ile açılıyorsa o programı yüklemeniz gerekecektir.

* Diğer dosya açılmıyor hatası kullandığınız antivirüs yazılımları ile ilgilidir. Bu tür programlar engelleyeceği için karantinaya alabilir veya direk silebilir. indirdiğiniz dosyayı güvenlik için taratın antivirüs programını geçici devre dı bırakarak dosyayı açmayı deneyin.

* “internet güvenlik ayarlarınız bir veya daha fazla dosyanın açılmasını engelledi.” gibi farklı bir mesaj alıyorsanız o zaman yapılacak farklı adım vardır.

Kullanıcı Hesap Denetimi  ( UAC ) ayarlarını değiştirmeniz gerekebilir . Bu ayarı kapatmanız gerekecektir. Ayarı kapattıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmayı unutmayın.

Kullanıcı Hesap Denetimi Nasıl Ayarlanır? 

 

Arama Tags & Etiket ;

Windows şu dosyayı açamıyor , windows 7 , Windows 8 , Windows 10 , kesin çözüm , nasıl çözülür , hata , sorun , çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın