Sponsorlu Bağlantılar

Hangisi Daha iyi ? Android kitkat mi lolipop mu

1.112 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar , Telefon veya küçük bir modem kutusunun bile işlemlerini yerine getirebilmesi için yazılımlara ihtiyaç vardır. Bilgisayarlar için işletim sistemi olarak Windows , Linux , Mac için IOS veya telefonlar için IOS işletim sistemi veya Android işletim sistemleri kullanılmaktadır. Bu konumuzda Android işletim sistemi kullanan telefonlar için geliştirilmiş iki farklı yazılım olan kitkat ve lolipop sistemi için hangisini tavsiye edersiniz ? bununla ilgili olarak önerilen hangisidir bunu araştırmalarım sonucu sizlere aktaracağım.

android google chrome

Kitkat ile Lolipop arasında Farklar ;

* Sürüm olarak kitkat lolipop’dan geridir.

* Root yapılmış bir kiktkat ile lolipop arasında performans olarak kitkatın daha iyi olduğu forum sitelerinde söylenmektedir. Lolipop’da hafıza kartı sorunları yaşanmakta olduğu söylenmektedir.

* Lolipop görsel anlamda daha iyi olmasına rağmen Kitkat performans ve verim bakımından daha iyi çalışmaktadır.

* Batarya kalibrasyonu veya batarja şarjı olarak lolipop çabuk tükettiği forum siteleri üzerinde sıkça söylendiği için şarj sorunu çekenler bunu dikkate almalıdır.

* Bazı kullanıcılar Performans = Lolipop , Şarj = Kitkat olarak belirtmektedir.

* Lolipop yeni sürümü ile 5.0 ile yeni akıcı animasyonlar gelmektedir.

* Lolipop’da hızlı ayarların olması , bildirimlere çift dokunma ile hızlı geçişlerin olduğu buda kullanıcıların işine geldiği ayrıca belirtilmektedir.

* Genel olarak Lolipop kullanıcıları Kitkat sürümüne geri dönüşler yaptığı araştırmalarıma göre bahsedilmektedir.

 

Özetle ; Kısaca olayı özetleyecek olursam Lolipop sürümüne geçiş yapanlar performans ve şarjdan dolayı Kitkat tercih etmektedirler. Sizin deneyiminiz ne ise yorum bölümünden bilgi bırakarak tecrübelerinizi başkasına verebilirsiniz. Sizinde yaşadığınız sorunlar ve hatalar var bunu dile getirin.

Arama Tags & Etiket ;

kitkat mı lolipop mu , lolipopmu kitkatmı , android kitkat , android lolipop , kitkat ile lolipop arasında fark , kitkat mı lolipop mu , android kitkat mı lolipop mu , lg g2 kitkat mı lolipop mu , lg g3 kitkat mı lolipop mu , tavsiye , öneri , en iyi , hangi sürüm

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın