Sponsorlu Bağlantılar

Windows Sid Nasıl Değiştirilir?

4.319 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda Windows Sid numarası nasıl değişir? bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağız. Daha önceki konumuzda Windows Sid Nedir? bununla ilgili bilgi vermiştik, yinede kısaca Windows sid numarası nedir? bununla ilgili kısa bilgi vererek Windows Sid değiştirme hakkında bilgi aktaralım.

Bilgisayara işletim sistemi kurulduğu anda bilgisayara bir evrensel numara verilmektedir, Windows şifrelemeleri bu numaraya göre yapılmaktadır ve şifrele yapıldığında başka bir bilgisayara bu dosyalar taşınırsa dosyalar çalışamaz hale gelmektedir uzun lafın kısası Windows Sid bilgisayarın evrensel kimlik numarasıdır. Bu anlatımda Windows Sid Değiştirme hakkında bilgi aktaralım.

Windows Sid Numarası Değiştirme?

Bilgisayarda Sid Numarası Değiştirme, program kullanarak yapacağız. Program sayesinde sid numarası değiştirerek dosyaları çalıştırabiliriz. Bu sid numarası değiştirme yöntemi aslında sıfır bir imaj ile kurulumda sysprep yaparak değiştirebilirsiniz.

Sysprep nasıl yapılır? daha önceki konularımızda anlatmıştık, bu anlatımda program ile değiştirme yöntemini anlatmaya çalışacağız. Kullanacağımız program adı NewSid bu yazılım ile bilgisayarın sid numarası değiştirme imkanı bulunmaktadır.

Windows Sid Numarası Değiştirme konusunda oldukça başarılı olan bu yazılım ile bilgisayarın evrensel kimlik numarası değiştirebilirsiniz. Security identifier olarak kısaltılmış SİD Numarası aynı network ( domain ) alanda sorun yaşatabilir, eğer aynı imajı kullanarak bilgisayarı çoğaltılır eğer aynı sid numarası kullanıldığında bilgisayar arasında sorun yaşatabilir. Bu nedenle Windows Sid Numarası Değiştirme önemlidir. 

Arama Tags & Etiket ;

sid değiştirme, windows sid numarası, windows sid değiştirme, windows sid kimliği değiştirme, sid numarası nasıl değişir , sid değiştirme windows, sid kimlik numarası, Windows 10, Windows 7, Windows 8.1, Windows Xp

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın