Sponsorlu Bağlantılar

Windows Kullanıcı Şifre değiştirmeyi engelleme

1.192 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Windows 10, Windows 8.1 ve Windows 7 işletim sisteminde kullanıcıların şifre değiştirmesini engellemeyi anlatmaya çalışacağız. Bilgisayarda siz administrator hesabı dışında açılmış user hesaplar, guest ziyaretçi hesapları varsa bunlara şifre değiştirme sınırlaması verebilirsiniz.

Sık sık kullanıcıların şifre değiştirmesinden sıkıldıysanız bunlara bir engelleme getirerek şifrelerini sabit şekilde kullanmalarını sağlayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki vereceğimiz uygulamalı adımları takip ediniz.

Windows parola değiştirmeyi engelleme ;

Windows 10 parola değiştirmeyi engelleme adımı için Ayarlar > Hesaplar > Oturum açma seçenekleri > Parola bu adımları takip ederiz. veya “lusrmgr.msc” komutu kullanabiliriz.

Windows 7 işletim sisteminde parolayı sınırlandırma için bilgisayar üzerinde fare’nin sağ tuşu ile yönet kısmına giriyoruz.

Bilgisayarda hangi kullanıcıların şifre/parola değiştirmesini engellemesini yapabilmek için o kullanıcının üzerine geliyoruz ve farenin sağ tuşu ile parola değiştir adımı ile giriş yapıyoruz.

windows kullanıcılarını parola değiştirmelerini engelle işlemi için”Kullanıcı parolayı değiştiremez” ve “Parola her zaman geçerli olsun” sekmesini işaretliyoruz. Bunun için bu adımları şifre değiştirmeyi engelleme adımı için sizin bunu Administrator hesabı üzerinden yapmanız gerekecektir.

Eğer bilgisayarda admin hesabı aktif değilse bunu administrator hesabı nasıl aktif edilir? konusunu incelemeniz de fayda vardır. Bu işlemleri sahip olduğunuz yönetici hesabı ile diğer sınırlı/kısıtlı kullanıcılara parola değiştirmeyi engelleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın