Sponsorlu Bağlantılar

outlook e-posta arama sorunu nasıl çözülür?

854 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’da tek e-posta yada birden fazla e-posta adreslerinizi kontrol etmek, mail alıp / vermek ve bir çok takvim, hatırlatma ve diğer hizmetleri görebileceğiniz bir Microsoft lisanslı yazılımıdır. Bu konumuzda outlook’da e-posta arama sorunu nasıl çözülür?

Bununla ilgili aşağıdaki çözüm yollarını uygulamak suretiyle çözüm yolunu denemekte fayda vardır. Arama sonuçları görünmüyor problemi çözümü bulalım.

Mictosoft Office e-posta arama sonucu görünmüyor!

Outlook 2016 veya Outlook 2010 mail arama sorunu , arama yaptığınız da boş sonuç göstermektedir. Bu hata, sorun nasıl çözülür? Var mıdır? Bununla ilgili bir çözüm adımı!!

Arama sonucu boş çıkıyor ve hiçbir sonuç görünmüyor bununla ilgili olarak vereceğimiz adımlar ile sorunu çözmeye çalışacağız.

  • Windows Bileşenlerinden Windows Search özelliği aktif olup olmadığını kontrol edelim.
  • Windows 7 işletim sistemlerinde Windows Bileşeni özelliği kullanabilmek için Denetim Masası > Program ve Özellikler sekmesine giriyoruz.
  • Sol üst panelde Windows Özelliklerini aç veya Kapat yazan yere giriyoruz.
  • Burada Windows Search Ayarı işaretli değilse bu kutucuğu işaretleyin ve bilgisayarı yeniden başlatmakta fayda vardır. Bu değişen ayarı yeniden yapılandırmak suretiyle.
  • Bu sonuç netice vermeyecek olursa genel neticelerde hdd ile yaşanan problemler sonucu bu tür hatalar olduğu yerli ve yabancı forum sitelerinde de dile getirilmiştir.
  • Disk birleştirme ve disk onarma komutu olan sfc /scannow komutu ile bilgisayar diskinde bir taratma yöntemi deneyelim.
  • Eğer hala sorun devam ediyorsa işletim sistemi terfi ettirmeyi deneyebiliriz.

Outlook arama sonucu boş çıkmasının nedeni, Outlook dosyası pst dosyasından veri çekemiyor olma ihtimali yüksek olması da bir nedendir. Bilgisayar üzerinden Outlook yedeğini tekrar alınız, bilgisayarınız da Ccleaner programı ile cachle, regedit kayıt dosyalarındaki çöp dosyaları temizleyerek Outlook yazılı üzerinden bu yedeği üzerinden tekrar verileri çekerek tekrar denemeniz de fayda vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın