Sponsorlu Bağlantılar

Web Site’nin index kontrolü nasıl yapılır?

898 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda web sayfanızda girdiğiniz, paylaştığınız konuların indexlenme sayısı, index kontrolü nasıl yapılır? bununla ilgili sizlere küçükte olsa bilgi aktarmaya çalışacağız.

Sitenizde Google tarafından indexlenmesi ve en üst sıralarda yer alması çok önemlidir. Bunun için özgün ve detaycı, açıklayıcı konular yazarak Google üst sıralarda yer alabilirsiniz. Peki bu konuları paylaştınız ve Google bunu indexliyor mu?  site index kontrolü nasıl sağlanmaktadır. İndex alıp almadığını kontrol etmek için site:siteadı.uzantısı şeklinde Google yazıp arattırsanız internet sayfanızın index sayısını görebilirsiniz.

siteye ait indexlenmiş sayfaları görüntüleme en kısa zamanda sitenizin index sayısını görebileceğiniz Bu kısa tip not ile webmasterların sıklıkla kullandığı önemli ipuçlarından biride budur.

Bunun dışında paylaştığınız sayfanın link adresini google’da aratınız eğer buluyorsanız index almış demektir, gelmiyorsa index alma aşamasında olabileceğini unutmayın. Ayrıca Google Webmaster Tool üzerinden link adresini girerek Google gibi getir yaparak index almasını sağlayabilirsiniz.  İndex kontrolü bu adımlarla yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın