Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 Administrator Hesabı Nasıl Aktif Edilir?

9.380 views
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 işletim sisteminde Administrator ( Yönetici ) hesabını nasıl aktif eder? ve şifre veririm hakkında bilgi vermek istiyorum. admin hesabı açma, administrator hesabı nasıl aktif edilir? konusunda video’da anlatmaya çalışacağım kadarıyla bilgi paylaşacağım.

Windows 7 Adminsrator hesabı Nasıl Aktif Edilir?

Başlat Butona basıp program ve dosya ara kısmına CMD komutu yazıyoruz.Komut dosyası geldiğinde üzerine gelip farenin sağı ile Yönetici olarak çalıştır   olarak çalıştırıyoruz.

Açılan Dos Penceresine Administrator Hesabını Aktif etmek için net user administrator /active:yes komutunu yazıyoruz .

Eğer Administrator hesabını pasif etmek istersek ise net user administrator /active:no   yazıyoruz. daha sonra Administrator hesabını şifre vermek için ise net user administrator 12345   şifreniz size kalmış şekilde yazınız. yönetici hesabı oluşturma, yönetici hesabı nasıl açılır? konularına bu şekilde cevap vermeye çalıştık. Eğer sizinde bu konuda bilgiler ve paylaşımlarınız olursa yorumlar bölümünden bırakabilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Windows 7 Administrator Hesabı Nasıl Aktif Edilir? (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. cmd’de aynı işlemi yaparken “5 sistem hatası oluştu. erişim engellendi” diyor. etki alanınabağlı ve başka kullanıcı yok. etki alanından da çıkmaya izin vermiyor.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın