Sponsorlu Bağlantılar

Windows Beyaz Ekran Sorunu Çözümü

147 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Windows 10, Windows 11 işletim sistemi ve diğer Windows sürümlerinde beyaz ekran sorunu çözümü hakkında öneriler, çözümler vermeye çalışacağız.

Windows işletim sistemine sahip kullanıcıların karşılaşacağı sorunlardan biride beyaz ekran hatasıdır. Bilgisayar açılırken karşınıza bir anda beyaz ekran çıkabilir. Böyle bir hata ile karşılaşıldığında ne yapılabilir bizde bunu yazımızın devamında sizlerle paylaşarak anlatmaya çalışacağız.

Bilgisayarımızın açılışında önyükleme hatası ile karşılaştığınızda Yazılımsal veya donatımsal nedenlerden kaynaklı oluşabilir.

Bilgisayara bulaşan virüsler bu hataların başlıca nedenleri olabileceği gibi, eski sürücülerden kaynaklıda olabilir. Bunun için yapacağınız adımları aşağıda sıralı olarak anlatarak çözüm vermeye çalışacağız.

BEYAZ EKRAN HATASI WİNDOWS 10

Eğer bilgisayara virüs bulaştığını düşünüyorsanız, bilgisayarı güvenli mod ile açmanız gerekecektir. Bilgisayarı önyüklemez açarak genel bir virüs taraması yapmanız gerekecektir.

Bunun dışında sürücü güncellemelerini kontrol ediniz. Bilgisayarın ekran kartı sürücüsünü kontrol ediniz güncel sürücüleri yüklemeyi deneyiniz. Sürücüler nasıl güncellenir https://ademocut.com/ekran-karti-suruculeri-gpu-grafik-karti-nasil-guncellenir/ yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Yukarıda adımlardan sonra Windows güncellemeleri olup olmadığını kontrol ediniz. Windows 10 işletim sistemi veya Windows 11 içinde geçerli Windows + I harfine basınız > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Update kısmı üzerinden Güncellemeleri denetleyin varsa yükleyin.

Bunun dışında bilgisayarınızı tamamen güç kaynağından kesiniz kabloları çıkartın ve elinizde statik elektik varsa bunu boşaltın. Statik elektrik nasıl boşaltılır yazımızdan okuyabilirsiniz.

Kasa içinde RAM yuvasından çıkartın slotları silgi ile siliniz daha sonra çift ram ise tek tek denemek suretiyle arızalı ram varsa bunları denemek suretiyle kontrol edelim.

Eğer arızalı bir ram varsa Windows 11 beyaz ekran problemi yaşatabilmektedir. Ardından ekran kartı kablolarını yuvalarında tam oturmuş mu kontrol ediniz.

BİLGİSAYARCIYA SORU SOR

Yukarıda verdiğimiz çözüm önerileri kesin çözüm olarak bakmamak gerekir eğer sorun hala devam ediyorsa ekran kartında oluşabilecek sorunlar nedeniyle teknik destek almanız gerekebilir.

Bu konumuzda Windows 10, Windows 11 işletim sistemlerinde beyaz ekran sorunu çözümünü vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın alt kısmında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilir, diğer bilgisayar sorunları için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bize iletebilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın