Sponsorlu Bağlantılar

Klavye kısayolu kullanılarak bilgisayarı kapatma menüsüne erişme

53 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda bilgisayar klavye kısayol tuşlarını kullanarak bilgisayar kapatma menüsüne nasıl ulaşılır hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Yeni bilgisayar kullanmaya başlayanlar için alıştıkları zaman bırakamayacağı bir kısayol tuşu haline gelecektir. Kullanıcılar fare ile başlat menüsüne geldiğinde açmak, kapatmak veya uyku moduna almak için erişim sağlayabilmektedir.

Klavye kısayol kombinasyonları hayatınızı daha kolay ve verimli hale getirerek Windows kapatmanız, kullanıcı değiştirmek için kapatmak veya yeniden başlatmanız gerektiğinde aşağıda vereceğimiz tuş kombinasyonu ile kolaylıkla kapatma menülerine ulaşmak için kullanabilirsiniz.

Klavye de ALT + F4 tuşlarına bastığınızda bilgisayarda açık menüler kapanacaktır, tekrar ALT + F4 tuşuna bastığınızda veya direk masaüstünde ALT + F4 tuşuna bastığınızda Windows’u kapat menüsü gelecektir.

Buradan TAB tuşu ile kapatma, yeniden başlatma, uyku modu, kullanıcı değiştir menüleri arasında geçişler yaparak işlevinizi yapabilirsiniz.

Bu konumuzda Windows işletim sisteminde bilgisayarı kapatmak için kullanılan kısayol tuşunu vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz: KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın