Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome içinde Explorer Nasıl Açılır?

935 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu başlık Altında Aklımıza Hemen bir soru takılabilir , Saten Google Chrome web tarayıcı kullanıyorum ne gereği var internet explorer kullanımının diye bir soru takıldı. Aslında gereği olabilir Neden ?

Bazı Web siteleri İnternet Explorer tarayıcınızı kullanırlar  bazı kurumsal şirket bu tarayıcı izin verirler o yüzden Google Chrome kullanıcılar için tasarlanmış bir eklenti mevcuttur. Bu eklenti sayesinde İnternet Explorer tarayıcısı isteyen siteleri kolaylıkla açabilirsiniz . Peki Bu eklentinin adı nedir ve Nasıl kurulur ? bu konu Hakkında sizlere bahsetmek istiyorum.

Google Chrome Explorer Eklentisi IE Tab Bu uygulama Sayesinde Default yani varsayılan olarak İnternet Explorer 7 olarak kullanabilirsiniz eğer bilgisayarınızda en son versiyonu yüklü ise onu ayarlaya bilirsiniz.

Google Store Mağazamızdan IE TAB uygulamasını aratıyorum.

 

Karşımıza Gelen ilk Uygulama olan ücretsiz olan uygulamayı kuruyoruz.Ücretsiz Yazan Kısma bastığımızda karşımıza bir uyarı geliyor uzantıyı onaylamak için Ekle diyoruz.

 

  • Eklentiyi kurduk dan sonra Google Chrome Browserin sağ üst köşesinde Explorer işareti gelecektir. Daha Ayarları kendimize göre yapılandırılır explorer iconu üzerine gelip Sağa basalım.

  • Seçenekler kısmından giriyoruz. explorer butonu bastığımızda ilk açılacak sayfayı belirliyoruz. istediğiniz sayfayı yazabilirsiniz.adresi yazıp Add butonu basıyoruz.
  • Daha Sonra Google Chrome içinde internet Explorer Hangi sürümüyle açılmasını istiyorsanız onu belirtmeniz yeterli olacaktır.

böylece chrome tarayıcı içinde explorer web browser açabileceğiniz bir eklenti sayesinde explorer gerektiren durumlarda bu eklenti sayesinde açabilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın