Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10’da yer açmak için en yöntemler

133 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız bu yazımız tam size göre, Win 10 işletim sisteminde harddisk veya sabit disk alanınızda yer açmak istiyorsanız. Neler yapılır, nasıl tedbirler alınır bunu sizlere aşağıda listeli bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

Sabit disklerde yerinizin kalmadığını düşünüyorsanız, basit yöntemlerle disk kapasite alanını boşaltarak yer açabilirsiniz. Şimdi kapasite alanından yer açmak için ne yapılabilir?

DİSK TEMİZLİĞİ

Windows disk temizleme işlemi her zaman işe yaramıştır. Bunu hiç programa ihtiyaç duymadan diski temizleyeceğiniz gibi küçük programlarla belirli zamanlarda temizleyebilirsiniz.

Bilgisayar > İşletim sisteminin kurulu oldu bölüm genellikle C: bölümüdür. Bu disk bölümü üzerine gelerek Özellikler > Genel Sekmesinde > Disk Temizliği yazan kısma giriyoruz.

Disk temizleme kısmında birkaç saniye analiz ettikten sonra diskte temizlenecek alanı MB olarak gösterecektir. Burada silinecek dosyaların dışında sistem dosyaları da olacaktır. Bu sistem dosyaları nelerdir?

Kullanılmayan programları kaldıracak veya sistem geri yükleme ön dosyalarını silecektir. Yani bilgisayarınıza zarar verecek sistem dosyaları değildir. Buradan disk temizliği yaparak Win10 disk temizliği gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer program isterseniz bunun için bana göre tavsiye edeceğim en iyi program olarak Ccleaner Programıdır.

YÜKSEK BOYUTLU DOSYALARI BELİRLEYİN

Bilgisayarda boyutu fazla olan dosyaları belirleyin ve aynı dosyalar varsa bunu tespit ederek gerek görülmüyorsa bunları kaldırınız.

Bunun için Bilgisayarda büyük boyutlu dosyaları tespit etme yazımızı inceleyin dediğimiz gibi gereksiz dosyaları bularak silebilirsiniz.

WİNDOWS 10 UYGULAMA PROGRAMLAR KULLANILMIYORSA KALDIRIN

Windows 10 işletim sisteminde kullanmadığınız yüksek boyutlu ve kullanılmayan programları tespit ediniz.

Windows + I tuşlarına basarak Ayarlar > Uygulamalar > Buradan yüksek boyutlu yer kaplayan uygulamaları bulun ve kullanılmayan uygulama, programları siliniz.

Bu kolay adımlarla Windows 10 diskte yer açmak için kullanabileceğiniz basit yöntemlerle yer açabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

TAVSİYE YAZI; Bilgisayarcıya soru sor

Bu konumuzda Windows 10 yer açmak, Windows 10 boş alan açma, C: bölümü boşaltma konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilir.

Diğer tüm konularda sorularınız için bilgisayarcıya soru sor sayfasından bize yaşadığınız problemleri paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın