Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 masaüstü simgeler siyah renge döndü çözüm

52 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bir kullanıcımız tarafından gönderilen soruda; yakın zamanda gelen güncellemeler sonrasında masaüstü simgeler siyaha dönüştü. Masaüstü öğeleri sürüklediğimde kararıyor bu sorun neden kaynaklıdır, sorun nasıl giderilir, nasıl çözülür?

Win10 işletim sistemi kullandığım ilk sıralarda da arka plan resmini sildiğim için böyle bir sorunu bende yaşamıştım.

Böyle sorunlar bazen masaüstü duvar kağıdı resimlerini farklı yere taşımayla veya silmek ile masaüstü simgeleri, öğeleri karanlık, siyah olarak çıkabilmektedir. Bu nedenle sorunun yaşanma ihtimali yüksektir.

ÇÖZÜM;

Windows 10 masaüstü öğeleri siyahlaşma sorunu çözümü aslında konunun içinde değindiğimiz gibi, ilk önce ekran kartının güncel olup olmadığını kontrol ediniz.

EKRAN KARTI NASIL GÜNCELLENİR

Windows işletim sisteminin ekran kartının güncel olup olmadığı kontrol ettiğiniz ve güncel değilse yukarıda linkte nasıl yapıldığını incelemek suretiyle güncelleyin.

Daha sonra Denetim Masası > Ayarlar veya Windows + I tuşlarına basarak, Ayarlar > Kişileştirme > Arka Plan > buradan yenide kişisel resimlerinizi, istenilen fotoğrafları yükleyiniz.

Daha sonra bu resimleri silmeyiniz. Böylece masaüstü öğelerin siyah görünmesini engelleyeceksiniz. Bu sorunun genel olarak kesin çözüm olmamakla tavsiye edilen çözüm yöntemidir.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda Windows 10 masaüstü simgeleri karardı hatası, problemi çözümünü vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın