Sponsorlu Bağlantılar

Dokunmatik Ekran Temizliği

151 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, dünya genelinde yayılan Pandemi nedeniyle hassas olduğumuz şu günlerde ellerimizi dezenfektan ile temizlediğimiz kadar kullandığımız elektronik cihazları da temizlemek gerektiğinin bir kez daha önemini anladık.

Nedeni sürekli elle kontrol ettiğimiz cihaz üzerinde oluşabilecek yağlar, izler, kirler, bakteriler, virüsler nedeniyle telefonun temizliği, ekran temizliği tam yapıyor muyuz veya ekran temizliğini nasıl yapabiliriz bunu aşağıda vereceğimiz adımlarla yöntemlerle sizde kendi evinizde, ofisinizde yapabilirsiniz.

DOKUNMATİK EKRAN NASIL TEMİZLENİR

Tablet, telefon veya diğer cihazlarda en hassas yer olan dokunmatik ekrandır. Dokunmatik ekranın temizliği nasıl olmalıdır.

  • MİKROFİBER BEZLE TEMİZLİK

Dokunmatik ekranın temizliği için en ideal temizlik bezidir. Bazı cihazlarda bu bezi yanında verebileceği gibi dışardan temin edilebilir veya yoksa gözlük bezi de kullanılabilir.

Cihazların ekranını çizmeyecek iyi bir mikrofiber bez tercih edilerek dokunmatik ekranın temizliğinde kullanabilirsiniz.

Telefonu kapalı konuma getirdikten sonra mikrofiber bez ile telefon veya tablet cihazlarda ekranda küçük dairesel hareketler ile temizlemeye başlayınız.

  • PAMUKLU KUMAŞLAR

Mikrobifer bez bulamıyorsanız pamuklu kumaşlar ile dokunmatik yüzeyleri hafif nemlendirerek temizliğini yapabilirsiniz.

  • ALKOL JEL – KOLONYA – DEZENFEKTAN

Bu işlem ekranda, cihazda tüm mikropları öldürecektir. Bu yöntemi idareli olarak kullanın. Temiz bir kağıt havluya jel sürerek ekranı silmeye başlayınız.

Bazı kullanıcılardan gelen sık sorulan sorulardan bazıları aşağıda gibidir.

Mikrofiber bez ekrana zarar verebilir mi? hayır vermemektedir. İz bırakmayacak şekilde tasarlanmıştır.

Dokunmatik ekranı su ile mikrofiber bezle temizliyorum. Çok fazla su kullanmadan ekranı bir havlu, beze dökerek temizliğini yapabilirsiniz.

Alkol ekrana zarar verir mi? Hayır ekrana zarar vermemektedir.

Yukarıda adımlarla dokunmatik ekran temizliği yapılmaktadır. Bununla ilgili olarak tavsiyeniz varsa yorumlar sekmesinden paylaşabilirsiniz. KOD: 2021 – 2022 – 2023 – 2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın