Yazılım

Bilgisayarda büyük boyutlu dosyalar nasıl bulunur?

Bilgisayarda büyük boyutlu dosyalar nasıl bulunur?

Bilgisayarda zaman ile kullandığı disk kapasitesi düşmektedir. Bilgisayara yüklenen programlar, dosyalar temp dosyasında dosya artıkları ve kendi kendine yüklenen dosyalar nedeniyle sıkıntı bir hal alabilmektedir. Sizde kendi geliştirdiğiniz metotlar ile sabit disk kapasitesini genişletmek için yer açmak isteyebilirsiniz. Windows Güncellemeleri ile bilgisayar üzerinde fazla yer kaplayan dosyaları veya indirme sonra hangi dosya ne kadar yer kaplıyor büyük boyutlu dosyaları tespit etmek için sizlere bir yazılım hakkında bilgi vermek istiyorum.

diskte ne kadar yer kapladığını öğrenmek bunu tespit etmek için kullanacağımız program Top 100 Files bu program sayesinde disk üzerinde hangi dosyalar ne kadar yer kaplıyor, ve en büyük boyutlu dosyaları tespit etme amaçlı olarak kullanılacak bir yazılımdır.

Bu küçük yazılımı çalıştırmanız yeterli olacaktır, bu program sayesinde sistem’de en çok yer kaplayan dosyaları size listeli bir şekilde sunacaktır. Bu dosyalara tek bir fare hareketi ile doğrudan erişimde sağlayabilirsiniz. Bu dosyaları silme işlemi ile disk kapasitesini artırma imkanı sağlamaktadır. Fakat büyük boyutlu dosyalarda sistem dosyaları da görüneceği için bu dosyaları silmemek gerektiğini söyleyelim.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL