Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10’da uzak masaüstü etkinleştirilemiyor sorunu Çözümü

442 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda bir kullanıcımız tarafından bize gönderilen soruda Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum ve uzak masaüstü etkin değil, etkinleştiremiyorum problem yaşıyorum şeklinde sorusunu bizimle paylaştılar.

Bizimde Win10 uzak masaüstü aktif değil, açamıyorum bu sorunu nasıl çözerim bununla ilgili olarak bu soruya cevap vermeye çalışacağız.

UZAKMASAÜSTÜ SORUNU WİNDOWS 10

Windows 10 işletim sisteminde uzak masaüstü hatası yaşıyor ve bunu çözemiyorsanız ilk yapmanız gereken Windows 10 işletim sisteminin destekleyip, desteklemediğini kontrol ediniz.

Windows 10 Pro ve Enterprise sürümlerini kullanmanız gerekmektedir. Eğer Windows 10 Home sürümü kullanıyorsanız “Windows 10 sürümünüz Uzak Masaüstü’nü desteklemiyor” hata mesajı alabilirsiniz.

Yani ilk önce kullandığınız sürüm önemlidir. Bunu mutlaka dikkat ediniz. Şimdi Uzak Masaüstü problemi yaşıyorsanız birde aşağıda şu işlemleri yapmayı deneyiniz.

WİNDOWS 10 UZAK MASAÜSTÜ HATASI ÇÖZÜMÜ

  • Windows 10 güncellemelerini kontrol ediniz.
  • Güvenlik duvarını kontrol ediniz ve kapatmayı deneyiniz. Güvenlik duvarı nasıl kapatılır yazımızı inceleyebilirsiniz.
  • IPV6 kapalı olduğundan emin olunuz.
  • Uzak masaüstü hizmetinin açık olduğundan emin olunuz.

Yukarıda neler yapılabilir bu ayarları gözden geçiriniz. Yukarıda adımlarla uzak masaüstü etkinleştirmeyi yeniden deneyiniz.

Uzak masaüstü Windows 10 Home sürümünde kullanmak istiyorsanız “https://github.com/stascorp/rdpwrap/releases” adresi üzerinden dosya indirerek bilgisayara yüklemek suretiyle kullanabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu yazımızda Windows 10 uzak masaüstü açılmıyor sorunu konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konu ile ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak sorunlarınızı, problemlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. KOD:2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın