Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 güvenlik duvarı kapatma

4.276 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Windows 10 kullanıcıları bu konumuzda güvenlik duvarı nasıl kapatılır? ve neden kapatılır? Bununla ilgili siz ademocut.com takipçilerine sizlerden gelen soru & cevap sayfamızdaki sorulara çözüm bulmaya, cevap vermeye çalışacağız.

Konu için resimli ve detaylı anlatıma başlamadan önce Windows 10 Güvenlik duvarı neden kapatılır? Kapatmak için neden gereksinim duyarız bununla ilgili kısa bundan bahsedelim.
Eğer bilgisayarda herhangi bir antivirüs veya buna benzer bir güvenlik yazılımı yoksa, güvenlik duvarını kapatmamak gerekmektedir.

Bilgisayara sızabilecek, solucanlar, virüsler korsanlara karşı savunmasız kalabileceğimiz için Windows 10 üzerinde yüklü olarak güvenlik duvarı gelmektedir. Bu nedenle güvenlik duvarını devre dışı bırakmamak doğru olacaktır.
Bunun dışında bazı programların çalışmasını engelleyeceği, çalıştırmayacağı veya erişim engellemesi yapacağı için güvenlik duvarını kapatma ihtiyacı zoraki hasıl olabilir. Eğer bilgisayarınızda herhangi harici bir güvenlik yazılımı varsa güvenlik duvarını kapatma işlemini yapabilirsiniz.
Bilgisayara yeni bir antivirüs yazılımı yüklendiğinde güvenlik duvarı çakışması olmaması içinde Windows 10 güvenlik duvarı devre dışı bırakma yoluna başvurulur.

Windows 10 Güvenlik Duvarı basıl kapatılır?

Şimdi konumu başlığında olduğu gibi Windows 10 Güvenlik duvarı kapatma ile ilgili bu işlem aslında oldukça kolaydır. Bunu işin acemi bile yapabilir.
• Windows Tuşu ve R Tuşuna ( Win+R ) birlikte basınız.
• Çalıştır penceresi açılacaktır.
• Çalıştır penceresine “services.msc” komutunu yazın ve enter tuşuna basınız.
• Tüm arka planda çalışan “Hizmetler” paneli açılacaktır.


• Bu kısımda alfabetik sırada olarak Windows Güvenlik Duvarı veya İngilizce olarak Windows Firewall ayarı göreceksiniz.
• Bu ayarın üzerine fare ile gelerek sağ tuş yardımı ile açıyoruz.
• “Durdur” ya da “Stop” yazısı göreceksiniz. Bu ayara basıyoruz.
Yukarıda işlem ile Windows 10 güvenlik duvarını kapatma işlemini hizmetler kısmından iptal ediyoruz. Birde size farklı bir adım ile Windows Firewall ayarını kapatma yolunu göstereceğiz.

Windows 10 Güvenlik Duvarı nasıl iptal edilir?

• Denetim masası > Tüm denetim masası öğeleri veya Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Windows Güvenlik Duvarı adresi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.


Sol panelde Windows güvenlik duvarını etkinleştir veya devre dışı bırak seçeneğinden güvenlik duvarını pasif edebilirsiniz.
Yukarıda iki farklı yöntem ile Windows 10 Güvenlik duvarı nasıl kapatılır? Devre dışı bırakılır konusunda çözüm vermeye çalıştık. Eğer güvenlik duvarını tekrar açmak, aktifleştirmek isterseniz aynı yolları uygulamak yoluyla eski haline geri alabilirsiniz.
Windows 10 Güvenlik duvarını kapatma hakkında sorularınızı soru & cevap yada yorumlar kısmından sorularınızı yollayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Windows 10 güvenlik duvarı kapatma (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. merhaba.soyledıgınız adımları uyguladım güvenlik duvarımı kapattım ama halen mıcrosoft edge den youtube ye gıremıyorum.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın