Sponsorlu Bağlantılar

Asus Zenfone Lite L1 format nasıl atılır

58 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Asus Zenfone Lite L1 sıfırlama işleminin nasıl yapıldığına dair bilgi vermeye çalışacağız. Konumuza başlamadan önce birkaç önemli püf noktasına değindikten sonra asıl konumuz Asus Zenfone Lite L1 format atma işlemine geçeceğiz.

Telefonlara, bilgisayara veya diğer işletim sistemine sahip cihazlara formatlama genellikle virüslerin bulaşması, donmalar, takılmalar, yavaşlamalar, ikinci el satışları veya teknik servis öncesinde yapılmaktadır.

Asus Zenfone Lite L1 formatlama öncesinde cihazının içinde bulunan fotoğraflar, videolar, önemli not ve telefon rehberinizi mutlaka yedeklemenizi tavsiye etmekteyiz.

ANDROİD TELEFON REHBERİ NASIL YEDEKLENİR

Asus Zenfone Lite L1 hard reset atma öncesinde yedeklemeyi yaptıktan sonra cihazımızın içinde tüm bilgileri silmeye geldi. Bunun için iki farklı yöntemle bu işlemi gerçekleştireceğiz.

ASUS ZENFONE LİTE L1 NASIL FORMAT ATILIR

Asus Zenfone Lite L1 fabrika ayarına geri alma işlemini başlamadan önce yedeklemeleri yaptıktan sonra şimdi geldi cihazın içinde bulunan menüleri kullanarak format atmaya geldi.

Android tabanlı işletim sistemi kullandığı için genel olarak aynıdır. Menü > Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika verilerine sıfırla > Telefonu sıfırla > Fabrika verilerine sıfırla > Telefonu Sıfırla > Sil bu adımları telefonun içinden takip ederek cihazınızı sıfırlamasını gerçekleştirebilirsiniz.

Böylece telefonunuz ilk günü gibi içinde tüm verileri silerek tertemiz olacaktır. Şimdi telefonun içinde menüyü kullanarak sıfırladık sırada donanım tuşlarını kullanarak cihazınızı fabrika ayarına geri almaya geldi.

ASUS ZENFONE LİTE L1 NASIL SIFIRLANIR

Asus Zenfone Lite L1 silmek için ikinci yöntemimiz donanım tuşlarını kullanarak olacaktır. Bunun için yapmanız gerekenler;

  • Telefonu kapatın
  • Güç tuşu + Sesi kısma tuşlarına birlikte basınız.
  • Ekrana Logo gelene kadar basılı tutun
  • Ekrana Logo geldiğinde basma işlemini bitirin
  • Wipe Data / Factory Reset
  • Reboot system now

Yukarıda menüleri seçebilmek için sesi açma tuşu kullanın onaylamak için güç tuşunu kullanarak ilerleyebilirsiniz. Böylece telefonun üzerinde yer alan donanım tuşları kullanmak suretiyle cihazı eski ilk gün gibi ayarına geri döndürebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

 

Bu yazımızda Asus Zenfone Lite L1 fabrika ayarına geri alma işleminin nasıl yapıldığına dair bilgi vermeye çalıştık. Doğabilecek zararlardan tarafımız sorumlu tutulamaz.

Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. KOD:2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın