Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 yüklü programların listesini oluşturma

222 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Windows 10 işletim sistemi kullananlar için yüklü program listesi oluşturma işlemini programsız nasıl yapılır, yapılmış tarzında bilgi vereceğiz.

Bu işlemi genellikle bilgi işlem uzmanları, deneyimli bilgisayar kullanıcıları yeniden işletim sistemi kurmaya başlamadan önce yani format atmadan önce bilgisayarda kurulu programların tam bir listesini alarak yeni sistem kurulumu sonrasında bu programları listeye göre yeniden kurmaktadır. Buda sağlıklı bir çözüm olarak sizde kendi işletim sisteminizde kurulu programların listesini alarak elinizde tutabilirsiniz.

WİNDOWS 10 KURULU PROGRAMLARIN LİSTESİNİ ALMA

Programsız olarak Win 10 yüklü programların listesini oluşturma işlemi için dos komutu kullanarak bu işlemi gerçekleştirebiliriz.

  • Komut istemciyi “yönetici olarak çalıştır” açınız.
  • Ardından aşağıda verdiğimiz kodları yazarak enter tuşuna basınız.

Komut satırına “wmic” komutunu yukarıda örnek resimde olduğu gibi yazıyoruz. Yazdığımızda size bir al satır oluşacaktır.

wmic:root\cli> bu satıra şimdi yene aşağıda komut satırını yazarak enter tuşuna basınız. 

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi “/output:C:\InstallList.txt product get name,version” Tırnak işaretlerini kullanmadan komutu yazın ve enter tuşuna basınız. Böylece C: bölümünün içine bilgisayarda kurulu olan programların listesini almış oluyoruz.

Yukarıda örnek resimde C: içinde Installlist.txt dosyası uzantılı olarak kayıt ederek buradan bilgisayarda yüklenmiş programların listesini oluşturarak bir başka bölümüne kopyala yapıştır veya keserek alarak saklayabilirsiniz.

 TAVSİYE VİDEO;

Tavsiye Yazı; Windows 10 Tanrı Modu Ayarları

Yukarıda konumuzda Pc de yüklü programların listesini oluşturma konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz.  

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Windows 10 yüklü programların listesini oluşturma (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın