Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 ayarlar panelini gizleme

91 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Win10 işletim sistemi kullanan kullanıcılar için ayarları gizleme işleminin nasıl yapılacağına dair bilgi vermeye çalışacağız. Bilgisayarınızı veya okulda, evde, iş yerinde ortak olarak kullandığınız bilgisayarın ayarları sık sık bozuluyorsa bu ayarları yabancı gözlerden, gizlemek, saklamak icap edebilir.

Windows 10 ayarlarını gizleme işleminin nasıl yapıldığı, nasıl yapılacağı hakkında sizlere bu makalemizde bilgi vererek aktaracağız. Gizleyeceğiniz Ayarlar kısmı ile bilgisayarınızın sık sık bozulmasının önüne de geçeceksiniz.

Bilgisayarınız sık sık bozuluyor mu o zaman aşağıda adımlarla ayarlar panelini gizleyerek başka kişilerin kurcalamasını önlemiş olursunuz.

WİNDOWS 10 AYARLAR ÖZELLİĞİNİ GİZLEME

Programsız, program kullanmadan kolaylıkla Win 10 Ayarlar kısmını saklayabilirsiniz. Şimdi aşağıda adımda nasıl yapılmış hemen adım adım uygulamasına başlıyoruz.

NASIL YAPILIR;

 

Kayıt defteri girdisi üzerinden ayarları kısıtlamasını gerçekleştireceğiz. Bunun için ilk önce “çalıştır penceresi” açıyoruz.

Windows Tuşu + R Harfi Tuşu birlikte basınız ve “çalıştır penceresi” özelliğini açıyoruz.

Açılacak Çalıştır penceresi içine “regedit” komutunu yazınız ve enter tuşuna basarak “kayıt defteri düzenleyicisi” açıyoruz.

Şimdi sol panelde gördüğünüz klasörlerden adım adım şu sıralamayı takip ederek başlayınız.

HKEY_LOCAL_MACHINE

SOFTWAREMicrosoft

Windows

CurrentVersion

Policies

Explorer

Explorer klasörünü bulduktan sonra sağ panelde farenin sağ imleci ile Yeni > Dize Değeri kısmından yeni bir SettingsPageVisibility adında bir dosya oluşturacağız.

Bu oluşturduğumuz dosyanın üzerine gelerek fare ile çift basarak açılan pencerede “değer verisi” yazan kısma “showonly:pageURL” yazarak tamam diyerek kapatıyoruz.

Ayarları yapılandırmak için “çalıştır penceresi” yeniden açıyoruz ve “gpupdate” komutunu yazarak ayarları yeniden etkinleştiriyoruz.

VİDEO ANLATIM;

Böylece Windows + I harfi tuşlarına bastığınızda “ayarlar” kısmının gizlendiğini göreceksiniz. Böylece kişileştirdiğiniz bilgisayarınızda ayarlar düzeninin bozulmasını engellemiş olacaksınız.

Bu makalemizde Windows 10 ‘da Windows Ayarlar nasıl gizlenir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden hatalarınızı, sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın