Sponsorlu Bağlantılar

Android cihazlarla { Xiaomi } reklamları kapatma

59 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Android telefon veya Tablette reklamları kapatma konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Aslında bu çevremde konuşuluyordu reklamlar çok çıkıyor diye fakat ben kulak asmazdım, yeni bir Xiaomi alana kadar.

İphone kullanıcısı iken cihazların pahalı olması nedeniyle Xiaomi telefon alana kadar, aldım ama telefonda resim galerisine girdiğimde kendiliğinden reklamların çıkması beni yıldırmaya başladı. Nedir kardeşim bu reklamlar, internet sitesine mi giriyoruz diye yakınmaya başladım.

Şimdi biraz araştırma ile Android cihazlarda reklamları kapatılabiliyormuş! Şimdi bizimde bu yazımızda benim gibi yeni başlayan kullanıcılar için Android reklamları kapatma konusunda nasıl kapatılır bunu sizlerle paylaşacağız.

ANDROİD REKLAM KAPATMA

İstenmeyen reklamları kaldırmak için aşağıda adımları kullanarak ayarlar kısmından ilk önce reklamları sonlandıralım. Fakat telefona bulaşabilecek virüsler nedeniyle de cihazlarda reklam gösterilmekte olabilir. Bunun için virüs taraması yapmak gerekecektir.

Dosya yöneticisi Reklamlarını kapatmak için Dosya Yöneticisi > Sol üst köşede Ayarlar > Hakkında > Öneriler kısmının kapalı olduğundan emin olunuz.

Ayarlar > Şifreler & Güvenlik > Gizlilik > Kullanıcı Deneyimi Geliştirme Programı > Reklam Hizmetleri bu ayarlarında kapalı olması gerekmektedir.

Bu şekilde Android cihazda reklam gösterimini kapatmak için önüne geçebilirsiniz. Xiaomi cihazlarda her klasörde reklam gösterimi ayrı ayrı olduğu için bunları girdiğiniz her klasörün, tarayıcının reklam gösterimini kapatmak gerekecektir.

Diğer Xiaomi reklam kapatma işlemleri için aşağıda adımlarla telefonumuzda reklamların çıkmasını kapatabilirsiniz.

XİAOMİ REKLAMLARI KAPATMA

MSA UYGULAMASINI KAPATMA

MSA uygulaması Xiaomi sistem reklam gösterimi anlamına gelmektedir. Reklamları devre dışı bırakmak için Ayarlar > Ek Ayarlar > Yetkilendirmeler ve Geri Alma > MSA bu servisleri kapatarak reklamları devre dışı bırakabilirsiniz.

Mİ SECURİTY { GÜVENLİK } UYGULAMA REKLAMLARINI KAPATMA

Mi Security içinde çıkan reklamları kapatmak için Mi Güvenlik uygulamasını açıyoruz. Sağ üst köşede > Önerileri Kapat > Temizleyici > Önerileri kapat. Böylece “Güvenlik” Uygulaması içinde çıkan reklamları sonlandırabilirsiniz.

Mİ MUSİC UYGULAMASINDAKİ REKLAMLARI KAPATMA

Xiaomi Mi Music uygulamalarında reklamları kapatmak için Ayarlar > Gelişmiş Seçenekler > Önerileri kapat adımlarıyla Music uygulamasında reklamları devre dışı bırakabilirsiniz.

XİAOMİ Mİ VİDEO REKLAMLARINI KAPATMA

Xiaomi Mi Video uygulaması içinde reklamları kapatmak için Uygulama > Sağ üst köşede > Ayarlar > Kişileştirilmiş öneriler bu ayarı kapatıyoruz. Yine Mi Video içinde gösterilen reklamları sonlandırmış oluyoruz.

TAVSİYE VİDEO;

XİAOMİ BROWSER REKLAMLARI KAPATMA

Browser reklamlarını kapatmak için “Gelişmiş Seçenekler” > “Öneriler” bu ayarı kapatarak reklamları sonlandırabilirsiniz.

Yukarıda Xiaomi reklamları devre dışı bırakma, reklamları kapatmak için gerçekleştirebilirsiniz. Bu konumuzda Android cihazlarda reklam nasıl kapatılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın