Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 parlaklık ayarı sorunu çözümü

84 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Windows 10 işletim sistemini kullanan kullanıcıların sıklıkla şikâyet ettiği sorunlardan birisi olan parlaklık sorunu ve bununla ilgili sorun nasıl çözülür, nasıl düzelir bu konu hakkında bilgi vereceğiz.

Bu sorun parlaklık ayarlarının çalışmadığı hakkında sıklıkla gelen problemdir.

Konumuza başlamadan sizin de sorunlarınız için Bilgisayarcıya soru sor sayfamızı kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Windows 10 parlaklık ayarı sorunu düzeltmek için neler yapılabilir? Bunun için aşağıda adımları yaparak problemi gidermeye çalışalım.

WİN 10 PARLAKLIK AYARI HATASI ÇÖZÜMÜ

Bu tür sıkıntılarda genel olarak sürücülerin doğru yüklenmediği veya Windows 10 güncellemeleri nedeniyle yaşanan sıkıntılar nedeniyle “Ekran Bağdaştırıcı” yani ekran kartı sürücülerini güncellemek gerekecektir.

İlk adım olarak buradan “Ekran kartı sürücüsü nasıl güncellenir” yazımızı okuyarak sürücümüzü güncelleyelim.

Ekran kartı sürücüsünü güncellediğiniz de bu sorun genel olarak düzelecektir. Bunun dışında otomatik veya manuel olarak grafik kartı güncellemesi yapmanız yeterli olacaktır.

TAVSİYE VİDEO;

Eğer sorun devam ediyorsa Windows 10 Update yani yeni güncellemeler var mı yok mu kontrol ediniz. Güncelleme varsa tekrar güncellemeleri Win 10 işletim sistemi ve Ekran kartı güncellemelerini yerine getirin.  

Bilgisayar > Denetim Masası > Sorun giderme > Donatım ve Ses ayrıca Windows Güncellemeleri kontrol ederek herhangi bir sorun varsa bunu gidermenin yoluna bakınız.

Ayarlarda herhangi bir değişiklik varsa ve sorunu giderme işleminden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak ayarları yapılandırınız.

Bu konumuzda Windows 10 parlaklık ayarı sorunu çözümü hakkında nasıl düzelir, nasıl çözülür konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorular için yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. KOD:2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın