Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 kilit ekranını kaldırma

491 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Windows 10 kilit ekranını kaldırma işleminin nasıl yapılması gerektiğini anlatacağız. Bir kullanımız tarafından bize gönderilen soruda Windows 10 işletim sistemi kullanmaktadır.

Win10 kurulu bilgisayarımda bilgisayarı açtıktan sonra, ekranda belli bir süre sonra ekran kendiliğinden kilitlenmektedir.

Bu süreyi uzatmak veya kaldırmak istiyorum. Bununla ilgili olarak nasıl yapabilirim, nasıl yapılır konusunda bilgi almak istiyorum.

Bu soru tarafımıza soru cevap sayfamızdan gönderilmiştir. Bizde bu yazımızda bu kilit süresini kaldırma konusunda sizlere cevaplar vermeye çalışacağız.

KİLİT EKRANINI KALDIRMA WİNDOWS 10

Sizde yeni Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız ve ekran bekleme süresini kaldırmak istiyor veya ekran bekleme süresini uzatmak istiyorsan Windows10 ayarları üzerinden bu işlemi gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

TAVSİYE VİDEO;

Başlat > Ayarlar > Sistem > Güç ve Uyku > Ekran ve Uyku ayarlarını “Hiçbir Zaman” olarak ayarlamanız yeterli olacaktır.

Böylece bilgisayarın açılıştan belli bir süre sonra uykuya geçmeden veya ekran açıkken hiçbir şey yapmazken ekran kilitlenmeyecektir.

Bilgisayar boştayken, boşken kendiliğinden kilitlenmeyecektir. Bu şekilde kilitli ekran kaldırma Windows 10 kullananlar için gerçekleştirebilirsiniz.

Tavsiye Yazı; Windows 10 donanım değişikliğini etkinleştirme

Bu işlem tamamen güç ayarlarından gerçekleşmektedir. Bunun nedeni güç tüketimi ile ilgili olarak tasarruf sağlanmaktadır.

Bu yazımızda Windows 10 kilit ekran kaldırma konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın