Sponsorlu Bağlantılar

Face ID Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

208 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Face ID devre dışı nasıl bırakılır konusunda bilgiler aktaracağız. Konumuza başlamadan önce Facev ID nedir? Hakkında birkaç önbilgi verdikten sonra Face ID kapatma konusunda püf noktalarını vermeye çalışacağız.

FACE ID NEDİR?

Apple tarafından geliştirilmiş bir yüz tanıma sistemidir. Bir güvenlik mekanizması olarak çalışan parmak izi dışında yüz tanıma sistemiyle IOS işletim sistemli iphone telefonlarda kullanılan bir güvenlik sistemidir.

Bu sistem yüzünüzü derinlemesine tarayarak telefonda bu bilgileri tutmakta ve telefonunuzun yüzünü taramasıyla açılmasını sağalmaktadır. Zamanla bu uygulamayı kullanmak istemeyebilirsiniz. Bu nedenle FACE ID kapatmak isteyebilirsiniz. Bunun için bizde bu yüz tanıma özelliği nasıl kapatılır bunu sizlere açıklayacağız.

FACE ID NASIL KAPATILIR

Yüz tanıma sistemini kullanmak istemiyor ve kapatmak istiyorsanız. O zaman telefon ayarları üzerinden bu işi gerçekleştireceğiz.

  • Telefonu kilitli ekrana alın
  • Telefonu kilitledikten sonra
  • Kilitli ekranda güç düğmesine 5 kez basıp çekin
  • Telefonu kapatma ve SOS ( Acil ) durum ekranında Alt Kısımda X tuşuna bastığınızda FACE ID iptal etme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda adımlarla FACE ID kapatmak için yapılan adımlar vardır. Birde bunun dışında FACE ID sıfırlama işlemi yaparak da yeni bir yüz tanıması yapabilirsiniz.

FACE ID RESET ATMA

Yukarıda konumuzda FACE ID iptal etmek için kullanılan adımların nasıl yapılacağına dair bilgi erdik. Şimdi ise FACE ID resetleme işleminin nasıl yapılacağına dair ipuçlarını anlatacağız.

TAVSİYE VİDEO;

Telefonun kilidinin açık olması gerekiyor bunun için telefonun içinden şu adımları gerçekleştirerek FACE ID bilgileri sileceğiz.

  • Ayarlar
  • FACE ID & Passcode
  • Reset FACE ID

Yukarıda adımla reset FACE ID tuşuna basığınızda yeniden yüz tanıma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu konumuzda FACE ID kapatma işleminin nasıl yapılır, nasıl yapılmış tarzında anlatımında bilgi vermeye çalıştık.

Konumuzla ilgili sorularımız için mobil teknik destek sayfamızdan tüm sorunlarınızı, hataları, problemleri bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021- 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın