Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 güncelleme { update } denetleme

1.127 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Windows 10 güncelleme denetleme nasıl yapılır? Bununla alakalı siz takipçilere bilgi vermeye çalışacağız.

Windows 10 güncellemeler geldiği öğrenmek için yapacağınız adımları takip ederek bu güncellemeleri otomatik ya da manuel bir şekilde kendiniz de bilgisayarın güncellemesini yapabilirsiniz.

Güncelleme neden bu kadar önemlidir. Bilgisayar işletim sisteminde oluşan açıkları yama yapmak, yeni özellikleri yüklemek için bu güncellemeleri yüklemek gerekmektedir. Bazen ise bu güncellemeler ters teperek bazı uygulamaların doğru çalışmasını engellemekte, hata vermektedir.

Bu sorunlar tekrar ikinci bir güncelleme ile düzelmektedir. Eğer sizin de güncelleme sonrası olan sorunlar için arada sırada bu güncellemeleri denetlemeniz gerekecektir.

Windows 10 Update { Güncelleme } Denetleme

Windows 10 işletim sisteminde yeni güncelleme var mı? Bunu kontrol etmek için Arama kısmına “UPDATE” anahtar kelimeyi yazdığınız da “Windows update ayarları” ekrana gelecektir.

 

Windows 10 update ayarlarını kontrol etmek için “Sistem Ayarları > Windows update Ayarları” üzerinden güncellemeleri denetlemek için bu yolu seçebilirsiniz.

  • Win+I tuşlarına basınız
  • Ayarlar
  • Güncelleştirme ve Güvenlik

Sistem otomatik denetleyeceği için Cihazınız güncel. En son denetleme tarihi : kısmında denetleme süresini görebilirsiniz. Eğer Windows 10 eski güncelleme varsa bunu “Güncelleştirmeleri denetle” butonu bastığınız da sistem güncelleştirmeleri denetlemeye başlayacaktır.

Gelişmiş Seçenekler

Bu kısımdan Windows 10 güncellemelerin yüklenme tercihlerini görebilir ve plan yapabilirsiniz. Yüklenmiş güncelleme geçmişini görme şansınız da vardır.

Güncellemeler nasıl kaldırılır?

Bilgisayarda oluşan herhangi bir güncelleme sorununda yüklü güncellemeleri kaldırmak için yukarıda konu başlığını inceleyebilirsiniz.

Yukarıda konumuz olan Windows 10 güncellemeleri denetleme nasıl yapılır? Konusunda sizlere bilgiler vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı sorularınız için soru & cevap sayfamızdan veya sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından sorularınızı tarafımıza gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın