Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 “Görev Çubuğu” Sorunu Nasıl Çözülür?

5 views
Sponsorlu Bağlantılar

Eski işletim sisteminden yeni Windows 10 işletim sistemine geçiş süresince bir çok sorunlar ile karşılaşılmıştır. Bunlar hep yeni sürüm ile ilgili ve zamanla güncellemeler ile kapanacak bir çözüm yollarıdır. Windows 10 görev çubuğu sorunu‘da bunlardan biridir.

Windows 10 görev çubuğu çalışmıyor ve işlem yapamıyor olabilirsiniz. Bizimde bu sorunları çözmek için aşağıdaki adımları sizlere tavsiye edeceğiz. Şimdi vereceğimiz çözüm yollarını uygulamak sureti ile nasıl çözülür bunları adım adım uygulayalım.

Windows 10 Görev Çubuğu Çalışmıyor Nasıl Çözülür?

windows görev çubuğu sorunlu olduğu veya sistem dosyalarından birinin bozuk olması, silinmesi nedeniyle windows görev çubuğu sorunu yaşanabilir. ilk yapılacak adımlara gelecek olursak ilk önce disk taraması yapabiliriz. 

sfc /scannow ile disk taraması yapınız. win+r tuşlarına basarak çalıştır penceresini açıyoruz ve çalıştır penceresine sfc /scannow komutunu yazarak disk taraması yaptırın. Bozuk disk taraması yaparak dosyalarda sıkıntı varsa düzeltmeye çalışacaksınız. 

Sistem geri yüklemesi yapabilirsiniz. Sistem geri yükleme ile en son aldığınız kurtarma noktasına geri dönerek hata, sorunları bir önceki tarihe geri almak üzere windows görev çubuğu sorunu çözümünü sağlayabilirsiniz.

sistem geri yüklemesi nasıl yapılır? bununla ilgili olarak yukarıda video izleyerek uygulamasını yapabilirsiniz. Bu şekilde bir düzenleme yapılabilir. 

son yapılan güncellemeler nedeniyle oluşabilecek hatalar nedeniyle sistem dosyalarında sorun oluşabilmektedir. Bu nedenle güncelleme dosyalarını geri alabilirsiniz. 

bu konuda sizlere daha ayrıntı konu için “https://ademocut.com/cozum-gorev-veya-baslat-cubugu-calismiyor/” adresi üzerinden görev çubuğu hata çözümü konusunu inceleyerek çözüm sağlayacaksınız. 

Arama Tags & Etiket;

görev çubuğu sorunu, görev çubuğu hatası, görev çubuğu açılmıyor, görev çubuğu çalışmıyor, görev çubuğu hiç bir işlem yapmıyor, görev çubuğu windows 10

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın