Sponsorlu Bağlantılar

Bu öğe bulunamadı sorunu nasıl çözülür?

18 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda herhangi bir dosya veya klasör silmek için sil dediğimiz de bazen sorunlarla karşılaşırız, bu sorun veya hata derken klasör silinmiyor olabilir! öğe bulunamadı artık klasöründe değil öğenin konumunu doğrulayıp yeniden deneyin uyarı mesajı ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

bu öğe bulunamadı hatası neden kaynaklı olabilir? Bununla ilgi sorun genelde silinecek dosyaların arka planda bir çalışan bir program veya dosya ile ilgili ilişkisinin olması nedeniyle yaşanan bir durum söz konusudur. Buna örnek olarak çalışan bir programı kaldıramadığınız gibi, program kaldırmak için mutlaka kapatmak gereklidir, buda aynı bu şekilde ilk önce çalışan programı kapatmak gerektiği gibi örnek verebiliriz veya bug da kalmış olabilir buda ayrı bir ihtimaldir.

bu öğe bulanamadı hatası nedeniyle dosya silme işlemi gerçekleşemiyorsa ne yapmak gerekecek bununla ilgili çözüm yolu vermeye çalışacağız. bu öğe bulunamadı sorunu için bir kaç çözüm yolunu sizler için seçtim bu adımları izlemek sureti ile nasıl çözülür? bunu sizlere anlatmaya çalışacağım.

Bu öğe bulunamadı sorunu nasıl çözülür?

öğe bulunamadı sorunu için ilk yapılması gereken adım, silinmeyen klasör veya dosyaları için bilgisayarı güvenli mod ile açarak dosya silme işlemini gerçekleştirin, güvenli mod ile açıldığında bazı program ve dosyalar çalışmayacağı için silme işlemi kolaylaşacaktır.

bilgisayar güvenli mod nasıl açılır? 

Bilgisayarın arka planında çalışan dosya veya programlar ile ilişkili olduğu için bu dosyada böyle bir sorun yaşanabilir, sileceğiniz klasör, dosyaları arka planda çalışan bir dosya ile ilişkisi var mı bunu kontrol ediniz. eğer arka planda çalışan dosya varsa bunu sonlandırın ve yeniden deneyiniz. Buna örnek verecek olursak x dosyası silinmesi gerekiyor fakat öğe bulunamadı hatası ile silinmiyor ise arka planda x dosyası bağlamları x.dll gibi dosya adı ve farklı uzantılı dosyalar varsa kapatın ve yeniden deneyin.

arka planda çalışan programları kapatma 

bu öğe bulunamadı sorunu diğer bir çözüm yolu, sıkıştırma ve arşivleme programı olan winrar programı ile silmeye çalışacağız. winrar ile dosya nasıl silinir? silinecek klasör üzerine geliyoruz ve farenin sağ tuşu ile “arşive ekle” yapıyoruz.

 

yukarıda kırmızı kutu içerisinde gösterildiği gibi “Arşive ekle…” yapıyoruz hemen ardından seçeneklerin olduğu bir pencere açılacaktır “Arşiv adı ve parametreleri” seçenekleri kısmı gelecek ve adımda yapılacak işlem ;

Arşivleme seçenekleri > Arşivledikten sonra dosyaları sil” kutucuğu önündeki boş kutuyu işaretleyin ve tamam diyerek işlemi tamamlayınız. böylece silinmeyen klasör veya dosyaları arşivlemesi yapılarak silinmeyen dosyaları da kaldıracaktır.

Bu öğe bulunamadı sorunu bu şekilde çözümlenmiş olacaktır. Böylece bu kısa metot ile kaldıramadığınız, silinmesi zor dosyaları kolaylıkla bilgisayardan kaldıracak ve kurtulmuş olacaksınız. Bunun dışında birde silinmesi zor dosyalar için ayrıca birde yazılım kullanabiliriz. 

kaldırılması zor programlar nasıl kaldırılır?

Unlocker programı ile bilgisayardan kaldırmakta zorlandığınız dosyaları bu program sayesinde kolaylık silebilirsiniz, ilk başta benim tavsiyem program kullanmadan, programsız kaldırma işlemini deneyiniz eğer bunlardan sonuç alamadığınız durumlarda bu yola başvuru yapınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın