Sponsorlu Bağlantılar

Eski Hdd , Disk kutusundan boot edilir mi?

659 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınız’da eskiyen harddisk’leri değerlendirmek mümkün mü ?  Tabiki mümkün eskimiş sabit diskleri harici olarak kullanabilirsiniz. Arşiv amaçlı kullana bileceğiniz gibi bu disk’i işletim sistemi olarak’da kullanmanız mümkün.

Usb belleklere işletim sistemi kurulduğu gibi , 3.5 inçlik ve 2.5 inçlik disklerinize işletim sistemi kurarak sanal makine gibi kullanabilirsiniz. İlk önce sabit disk boyutu önemli 3.5 inç veya 2.5 inç disk boyutuna göre bir kutu alarak harici usb dönüştürebilirsiniz.

 

Sonraki Adımlar format atma şekline dönüşmektedir. Bilgisayarınızda bios üzerinden gördüğünüz’de usb belleği şimdi kurulum yolu ile cd takarak seçtiğiniz partition ( bölüm ) harici disk üzerine yazdırarak kurulumu gerçekleştirirsiniz. İşletim sistemini hangi bilgisayar üzerinden kurduysanız harici sabit diskinize o bilgisayar üzerinden açmanız gerekir . Çünkü donanım sürücüleri o bilgisayarın donanım için olacağı için hatalar ile karşılaşmazsınız.

Eğer başka bir bilgisayar’da bu harici disk açmaya kalkarsanız sorunla karşılaşa bilirsiniz. İşletim sistemi kurduğunuz harici diski bilgisayarınızın açılışında bios’dan boot kısmından usb en üst alarak başlata bilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın