Sponsorlu Bağlantılar

Win 10 Tanrı Modu ile tüm güç sizde

1.238 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Windows 10 Tanrı Modu veya diğer adıyla “Tanrı Kipi” ayarları nasıl yapılır? Bu konuda siz takipçilerimize bilgi vermeye çalışacağız.

Daha önceki yazılarımız da Windows 7 tanrı kipi nasıl yapılır konusunda siz takipçilerimize ayrıntılı bilgi vermiştik aradan yıllar geçince Win 10 işletim sistemi yayınlanınca bu eski konuyu tekrar ele almaya karar verdik.

TANRI MODU NEDİR?

Tanrı modu diyoruz fakat bunun asıl görevi Windows işletim sisteminde ayrı ayrı yerlerde olan Windows 10 ayarlarının tümünü bir yerden yönetebileceğiniz gizli bir ayar panelidir.

Windows 7 işletim sistemi ile birlikte gelen ve Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemiyle devam eden yönetimsel tüm ayarları bu alandan kontrol ederek bilgisayarınızla alakalı ( işletim sistemi ) tüm ayarları bu panel üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Bu gizli özellik ile PC ‘ye hükmedeceksiniz. Tanrı modu nasıl aktif edilir? Hemen akıllara bu soru gelmektedir. Bu yönetim ayarlarının bulunduğu paneli aktif etmek aslında bir kod ile olmaktadır. Herhangi bir düğme veya buton ile tanrı modu etkinleştirmeyi yapamıyorsunuz.

TANRI MODU ETKİNLEŞTİRME WİNDOWS 10

Microsoft’un yeni işletim sistemi olan Win10 sisteminde tüm ayarların detaylısına kadar olduğu paneli açmak için aşağıda adımları takip edelim.

  • Masaüstüne bir boş klasör oluşturalım. Hızlı klasör oluşturma için Ctrl+Shift tuşlarına basılı tutarken N harfine bastığınız da pratik olarak da açabilirsiniz.
  • Başta ve sonda tırnak işareti ( “ ) olmadan “{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}” kodu kopyalayın.
  • Bu kopyaladığınız kodu açtığınız klasörün ismini değiştir dedikten sonra bu kodu yeniden adlandır ile adını vermek için yapıştırın.

Yukarıda klasörünün adını bu kodu yapıştırarak değiştirin, değiştirdiğiniz de masaüstü üzerine klasör artık ayarların olduğu bir panele dönüşecektir.

Yukarıda ikon olarak artık klasör görünmeye başlayacaktır. Yukarıda resimli olarak anlattığımız dışında birde video anlatım olarak daha iyi anlamınız için video izleyebilirsiniz.

WİNDOWS 10 GOD MODE

 

Yukarıda konumuz da Windows 10 tanrı kipi nasıl açılır, nasıl aktif edilir konusunda bilgilendirme yapmaya çalıştık.

Tavsiye Yazı; TL işareti nasıl yapılır

Bununla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımızdan sorularınızı tarafımıza iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın