Sponsorlu Bağlantılar

Sürücü güncelleme tarihi nasıl bulunur

1.060 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu yazımızda sürücü güncelleme tarihi bulma konusunda sizlere destek vermeye çalışacağız. Bu ne işe yarayacak neden önemi var gibi hemen akıllara sorular geliyor bizde bunu anlatacağız.

Bilgisayarımıza yeni donanım veya bir program yüklemek ve çalıştırmak için sürücü { driver } yüklemek gerekecektir. Bu program ile işletim sistemi arasında köprü olarak uyumlu çalışmasını sağlayan yazılımdır.

Sürücünün yeni versiyonu çıktığında eski sürücüleri güncellemek gerekmektedir. Bu nedenle sürücü yayınlanma tarihi ile sürücünün bilgisayarda yüklendiği, güncelleme yapıldığı tarih arasında fark varsa sürünüzü güncellemek gerekecektir.

Bu nedenle sürücü güncelleme tarihi öğrenmek gerekebilir. Bu nedenle güncelleme zamanı bulmak için sizlere aşağıda vereceğimiz işlemlerle gerçekleştirmek gerekecektir.

SÜRÜCÜ YÜKLEME ZAMANI ÖĞRENME

Bilgisayara sürücülerin yükleme zamanı veya diğer adıyla driver upgrade edildiği zamanı öğrenebilmek için hemen aşağıda adımları takip edelim.

  • Win+R tuşlarına birlikte basınız.
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Çalıştır penceresine devmgmt.msc komutunu yazınız.

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi “Aygıt Yöneticisi” penceresi acıkacaktır. Bu pencerede hani donanımın yükleme tarihi öğrenilmek isteniyorsa o sürücünün üzerine gelin farenin sağ tuşu ile “özellikler” kısmına girdiğiniz de yukarıda ikinci pencere açılacaktır.

Ayrıntılar sekmesine giriyoruz ve “özellikler” penceresinden “yükleme tarihi” yazan kısmını bulduğumuzda o sürücünün bilgisayara en son yükleme tarihini görebiliyoruz.

Yani kısaca bir sürücünün bilgisayara yüklenme veya güncelleme zamanı bu yöntemle kolaylıkla bulabiliyoruz. Bu işlem oldukça kolaydır. Donanım parçasının resmi sitesinde versiyon sürümü ve yayınlanma tarihi ve sürücü güncelleme tarihini kontrol ederek de sürücüyü güncelleyebilirsiniz.

Bilgisayarda yaşanan problemler ve hatalarınızla alakalı olarak bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bize sorunlarınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın