Sponsorlu Bağlantılar

Wikipedia nasıl girilir

648 views
Sponsorlu Bağlantılar

22Kullanıcılar tarafından ortaklaşa olarak bir çok dille hazırlanmış özgür, bağımsız, reklam içermeyen ve ücretsiz olarak yayınlanan internet ansiklopedi olan Wikipedia neden yasaklandı ANKARA 1. SULH Hakimliği talebi üzerine wikipedia engellenmişti.

Bizim bu konumuzda wikipedia nasıl girilir bunu sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Wikipedia’ya programsız girme  android veya ios işletim sistemli iphone, ipad gibi cihazlara giriş yapılır mı? Bunlara elimizden geldiği kadarıyla cevap vermeye çalışacağız.

ENGELLİ WİKİPEDİA GİRİŞ YAPMA

Terör içerikleri barındırdığı için Türkiye’de engellenmiş olan bu siteye giriş yapabilmek için daha önceden konularımızda engelli sitelere nasıl girilir konusunu anlatmıştık.

VPN BAĞLANTI

Wikiapedi giriş için aşağıdaki yöntemleri kullanarak içerikleri görmeniz mümkün olacaktır. Bu konuda akıllara ilk gelen çözüm VPN bağlantısı ile engellenmiş sitelere giriş için kullanılmaktadır.

VPN programları ile wikipedi giriş yapabilirsiniz. Programlar sayesinde giriş yaparak wikipedia içeriklerine erişim sağlayabilirsiniz.

DNS DEĞİŞTİRME

En çok kullanılan teknikler arasında farklı bir dns adresi değiştirmek suretiyle yasaklı siteye giriş için kullanılmaktadır.

Windows 10 Dns nasıl değişir? 

İphone Dns adresi nasıl değişir?

Yukarıda konu başlığını okuyarak Windows 10, Windows 8, Windows 7, XP işletim sistemi kullanıyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz.

WİKİPEDİA 0  ve ya WİKİPEDİA ZERO

wikipedia’ya nasıl girilir konumuzda bu iki ana başlık oldukça işe yarayan tekniktir. Birde Wikipedia 0 veya wikipedia zero metodu ile deneyebilirsiniz.

Bir sitenin başına 0 ( sıfır ) “http://www.0wikipedia.org/  kullanırsanız aynalama ( mirror ) bir yedeğini getirecektir.

http://www.wiki-zero.net/wiki/tr// adresine yönlendirecektir. Böylece wikipedia 0 ile diğer engellenmemiş siteye giriş yaparak aradığınız konulara kolaylıkla erişebilirsiniz.

TARAYICI EKLENTİLER

Yukarıda konu başlıklarından farklı olarak kullandığınız web tarayıcılar için vpn eklentileri vardır. Bilgisayarda yüklü tarayıcılar Chrome, Safari, Explorer, Mozilla ( Firefox ), Yandex, Edge ve diğer nete bağlanmak için kullanılan tarayıcılarda kullandığınız internet tarayıcı için eklentiler arayabilirsiniz.

Biz Google Chrome için birkaç eklenti önereceğiz bunlarla engelli wikipedia sitesine bağlanmak için kullanabilirsiniz.

  • ZeroWiki Google Chrome
  • ZeroWiki Firefox

Bu eklentileri wikipedia giriş yapmak için kullanabileceğiniz plungin, eklentilerdir. Yukarıda verdiğimiz konu başlığında yasaklı wikipedia giriş yapmak için hangi yöntemler kullanılır wikipedia nasıl girilir bununla alakalı olarak bilgi vermeye çalıştık.

Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza gönderebilir veya soru & cevap sayfamızı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ ARAMALAR

  • wikipedia giriş dns
  • wikipedia giriş vpn
  • wikipedia giriş vpn
  • wikipedia giriş nasıl
  • wikipedia giriş 2018
  • wikipedia giriş Türkiye

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın