Sponsorlu Bağlantılar

Your computer may be at risk sorunu nedir nasıl çözülür?

315 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Your computer may be at risk uyarı hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Bu uyarı bir program açmaya çalıştığınızda yada bir oyuna girmeye çalıştığınızda ekranda sıklıkla karşınıza çıkabilir. Bu uyarı mesajı your computer may be at risk genel olarak şu şekilde gelişmektedir.

your computer may be at risk bilgisayara yüklediğiniz ücretsiz, deneme sürümü, demo yazılımlar veya kimlik bilgisi olmayan üçüncü parti yazılımları internet üzerinden indirip bilgisayara yüklediğiniz taktirde bu uyarı her an alabilirsiniz! çünkü kendisi bir virüs yazılımı, kötü kodlar içerebilir. your computer may be at risk Türkçe kelime karşılığı “Bilgisayarınız Risk Altında” şeklinde bir uyarıdır.

Bilgisayarın risk taşıdığı ve sizi CALL : ( 844 ) 763-5838 numaralı hattı aramanıza istemektedir. Bu uyarı web tarayıcınızda sürekli olarak karşınıza çıkacaktır. Şimdi sizin yapmanız gereken nedir? bu virüs uyarı nasıl silinir? nasıl kaldırılır? bununla ilgili bazı ipuçları vermeye çalışacağız.

Karşınıza böyle bir uyarı mesajı çıktığında sakın telaşa kapılıp herhangi bir telefon ile arama yapmayın sizin yapacağız bazı antivirüs, malware yazılımları ile bu kötü kodlu yazılımı temizlemek olacaktır.

your computer may be at risk nasıl silinir?

Bilgisayarı zarar verecek olan ve bir nevi fidye virüsü olan bu yazılımı bilgisayardan kaldırmak için yapılacak adımları sırasıyla uygulamanız gerekecektir, Bu programlar sayesinde bu zararlı kodlardan kurtulacaksınız.

  • ilk başta bilgisayara şu programları internet üzerinden indirin ve usb bellek içine atınız.
  • SpyHunter, Microsoft Safeyt Scanner, MalwareBytes bu yazılımlar net üzerinden kendi siteleri üzerinden indirin ve usb bellek içine atıyoruz.
  • Bilgisayarı yeniden başlatıyoruz ve Güvenli Mod ile açıyoruz. Güvenli Mod Nasıl Açılır? için konu başlığını ayrıca inceleyebilirsiniz.
  • Bilgisayarı güvenli kip ile açtıktan sonra bu yazılımları bilgisayara sırayla yükleyin ve bilgisayarı derinlemesine taratın.
  • Ardından bilgisayarı yeniden başlatın ve bilgisayarın your computer may be at risk virüsünden kurtulmuş olacaksınız.

Yukarıda adımları uygulayınız halinde bu kötü yazılımdan kurtulacaksınız, hala sorun devam ediyorsa yorumlar bölümünden tarafımıza bilgi yazmanız halinde farklı çözüm yolları bulmaya çalışacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın