Sponsorlu Bağlantılar

Wifi Şifresi Gösteren “Karakterleri Göster” Kutusu Nasıl Kaldırılır?

5.605 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Bu konumuzda önemli bir konu üzerinde bilgi vermeye çalışacağım. Daha önceki anlattığımız konularda wifi şifresi nasıl öğrenilir? anlatımda internete bağlı wifi şifresi nasıl bulunur anlatmıştık. İnternete bağlı iken bu şifreyi Kablosuz Ağ Bağlantıları kısmından wifi ethernet kartı üzerinden bulabiliyorduk.

Bu’da güvenlik sorunu yaşatmakta olup wifi şifreniz için bir açık olarak görülmektedir. Wi-Fi ağ kartı üzerine geldiğiniz’de Kablosuz Ağ Kartı Özelliği > Karakteri Göster dediğinizde bu şifreyi herkes görebilmektedir.

Bu durumda wifi şifresini herkesin öğrenmesi mümkündür bu durumda büyük risk olmaktadır. Bu konumuzda ise Ağ Güvenlik Anahtarı nasıl gizlenir? konusunda sizlere bildiğim kadarıyla bilgi vermeye çalışacağım. Karakteri Göster Kutusu Nasıl Gizlenir? bu sorulara cevap vermeye çalışalım.

Benim Anlatacağım Bu konuda bilgisayarınızda iki hesabın olması gerekmektedir. Bu hesaptan biri Administrator özelliğine sahip Kullanıcı , Diğeri ise Normal Kullanıcılı bir hesap olacaktır.

Administrator ( tam yetkili ) kullanıcı üzerinden bu ayarı yapacağız ve diğer kullanıcılar bu ayar üzerinden lan bağlantı kartları erişimi sayesinde karakter kutusunu kapatmak değilde bu ağ kartların özelliğine giremeyeceği için bu Ağ güvenlik anahtarı olan “karakterleri göster” kutusuna erişemeyecektir.

Karakteri Göster Kutusu Nasıl Gizlenir?

Ağ Güvenlik Anahtarı bölümüne Adsl Modem üzerinden belirlediğiniz Wifi Şifre‘sini girerek internet bağlanıyorsunuz şimdi burada yapılması gereken şeyleri adım adım yazarak sizde uygulayın.

  • Tam Yetkili Bilgisayar Kullanıcı Hesabından oturumunu açıyoruz. veya bilgisayarınızda bir administrator hesabı yoksa bunu etkinleştirmek için “Admin Hesabı Nasıl Aktif Edilir” konusunu inceleyiniz. 
  • Win+R tuşlarına birlikte basarak Çalıştır Penceresini Açıyoruz. 
  • Bu açılan Pencereye “Gpedit.msc” komutu yazın ve enter tuşuna basınız. 

Not : Gpedit.msc komutu bazı windows işletim sistem sürümünde çalışmaz. Bunu işletim sisteminize göre araştırmanız gerekebilir. 

gpedit komutu ile “Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi” ayarını açtık bu ayar iki şekilde yapılmaktadır , Bilgisayar yapılandırması ve Kullanıcı yapılandırması şeklindedir. 

  • Biz Kullanıcı Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Ağ > Ağ Bağlantıları adımlarını izleyerek Ethernet Lan Bağlantı üzerinden sınırlama , kısıtlama yapacağız.

  • Bilgisayar Wifi Şifresi Gizlemek için “Bir yerel ağ bağlantısının özelliklerine erişimi yasakla” ayarı üzerine geliyoruz ve “Devre Dışı” ayarlıyoruz.
  • win+r tuşlarına basıyoruz , çalıştır penceresine gpupdate komutunu yazarak grup ilkelerini güncelleyin.
  • Artık Güncelleme yaptıktan sonra Admin hesabından çıkış yaparak normal kullanıcı hesabına geçtiğinizde ağ bağdaştırıcıların da bulunan ağ kartları üzerine erişim yasaklanacak ve böylece wifi şifresine erişim kısıtlanmış ve şifreyi gizlemiş olacaksınız. 

Arama Tags & Etiket ;

wifi şifre gizleme , karakteri göster kutusunu gizleme , wifi şifresi nasıl gizlenir , wifi şifresi saklama , wifi şifresini göster kutusu , Wireless şifresini gizleme , Wireless Parolasını gizleme , Wireless Password hidden , Resimli , Videolu

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın