Sponsorlu Bağlantılar

Widget nedir / ne demek?

566 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda widget nedir, widget ne demek konusunda sorulara cevaplar vermeye çalışacağız. Akıllı telefonlarda karşımıza çıkan ve Android telefonlar da kullanılan bu küçük araçlara widget adı verilmektedir.

Widget ne demek konusunu biraz daha açıp genişletirsek android tabanlı telefonlarda sıklıkla kullandığımız araçlara bu isim verilmektedir.

Hava durumu, Dijital saat, yapışkan notlar, Flaş fenerler gibi küçük araçlara widget denilmektedir. Bu widgetler sonradan play store üzerinden eklenebilir veya kaldırılabilir.

Android cihazlarda işinizi kolaylaştıracak bu iş parçacıkları Windows 7 de kullanılmıştır buna en iyi örnek ekranın sağ tarafında yapışkan notlar olarak belki hatırlayabilirsiniz.

 

Widget nasıl eklenir?

  • Ekranın boş kısmına basılı tutarak alt taraf da widget ekleme menüsü çıkana kadar basılı tutunuz.
  • Widget ekleme kısmında ana menüye ekleyeceğiniz widgetleri göreceksiniz burada sağa solu kaydırmalı olarak seçebilir ve widget ekleyebilirsiniz.
  • “https://play.google.com/store/search?q=widgets&c=apps” adresi üzerinden widget indirme konusunda çeşitleri inceleyebilir ve telefonda kullanmak üzere indirebilirsiniz.

Akıllı telefonlara, tablete eklediğiniz bu widgetleri sonradan kaldırmanız da mümkündür. Kaldırmayı düşündüğünüz widget üzerine basılı tutarak aşağıda çıkacak sil ( çöp kutusu ) sürükle bırak ile widget silme işlemini gerçekleştirerek kaldırabilirsiniz.

Tavsiye Yazı; TL işareti klavyede nasıl yapılır?

Bu konumuzda sizlere widget nedir? konusunda bilgi vermeye çalıştık bunun yanında widget ekleme ve widget kaldırma konusunda küçük notlar vererek konumuzda sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için yorumlar kısmından sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın